Filtry oleju

W każdym samochodzie występuje taki komponent jak filtr oleju. Element ten pełni bardzo ważną funkcję. Dlatego ważne jest, aby dobrze go wybrać, nie oszczędzać przy zakupie i poprawnie zamontować. To niewątpliwie będzie miało wpływ na jego funkcjonalność i użyteczność.

Jak działają filtry oleju?

Filtry oleju są bardzo ważnym elementem obecnym w każdym samochodzie. Mają znaczenie dla lepszych osiągów silnika, a także jego trwałości. To właśnie filtry wychwytują cząstki, które powstają na skutek przepływu czynnika smarującego. Chodzi tu o takie drobiny jak cząstki metali, elementy powstałe w czasie spalania i pył. Bez obecności filtra niechybnie doprowadziłyby one do uszkodzenia silnika albo w najlepszej sytuacji do szybkiego jego zużycia. Dlatego tak ważnym jest bieżąca eksploatacja oraz serwisowanie tych elementów. Często spotykaną praktyką jest wymiana filtrów po ustalonej ilości przejechanych kilometrów. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić czy czas na wymianę filtra się zbliża i dzięki temu zapobiec nieporządanym usterkom.

Aby zadbać o silnik i tym samym samochód, trzeba regularnie wymieniać filtr oleju. Wymiany najlepiej dokonywać przy każdej wymianie oleju, a czynność tę powtarza się z częstotliwością raz do roku. Więcej na temat filtrów i wymiany można przeczytać na stronie: https://www.valeoservice.pl/pl/pojazdy-osobowe-i-dostawcze/filtry-silnikowe/filtry-oleju.

Gdzie kupić dobry filtr oleju?

Filtry oleju można kupić w wielu sklepach, przede wszystkim typowo motoryzacyjnych. W niektórych są nawet dostępne w przystępnych cenach. Jeśli ktoś potrzebuje dość popularnego filtra, dostanie go zapewne w każdym sklepie. Do nietypowych aut łatwiej będzie kupić filtr w Internecie, gdzie wybór jest znacznie bogatszy. Bez przesady można stwierdzić, że motoryzacyjne sklepy internetowe mają dziś wszystko. Dlatego z kupnem tego rodzaju rzeczy na pewno nie będzie najmniejszego problemu. Przy zakupie przez Internet trzeba tylko pamiętać, by dobrze sprawdzić, czy wybrany model rzeczywiście będzie pasował do posiadanego przez nas auta.

Na stronie https://www.valeoservice.pl/pl/pojazdy-osobowe-i-dostawcze/filtry-silnikowe/filtry-oleju przeczytasz wiele przydatnych informacji na temat filtrów oleju i tego, jak ważną rolę odgrywają. Jeśli więc ktoś musi już wymienić filtr na nowy, powinien to uczynić. Zbyt lekceważące podejście do tego tematu może negatywnie wpływać na działanie silnika, a następnie całego samochodu. Pamiętajmy więc o elementach eksploatacyjnych, które są niewidoczne dla oka, a jednak ważne dla auta.

Oceń ten post post

Felgi aluminiowe – wizytówka czterech kółek

Poprzedni

Dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka