Kamerka samochodowa na szybie

Na kamerki samochodowe dziś decyduje się coraz więcej kierowców. Groźnych sytuacji na drodze nie brakuje, a każdy, kto choć raz miał do czynienia z piratem drogowym, wie, że takie urządzenie potrafi być naprawdę użyteczne i pomocne w przypadku ewentualnej kolizji. Jednak, aby sprzęt ten wywiązywał się właściwie ze swojego zadania, powinien spełniać kilka podstawowych kryteriów. Sprawdź zatem, co warto wiedzieć o wideorejestratorach samochodowych.

Dlaczego warto kupić kamerkę samochodową

Do niedawna jeszcze podczas niejednoznacznej kolizji czy wypadku, poszkodowany kierowca, bez świadków zdarzenia, miał małe szanse na udowodnienie swojej niewinności. W momencie, kiedy faktyczny sprawca nie ma zamiaru przyznać się do winy, przydatna okazuje się kamerka samochodowa. Odpowiednio dobrany wideorejestrator uchwyci moment zdarzenia, a nagranie może stanowić dowód podczas ustalania faktycznego sprawcy.

Co ciekawe, takie filmiki nierzadko uwzględniane są jako dowód w sądzie lub u ubezpieczyciela. Dlatego to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla zawodowych kierowców, którzy robią wiele kilometrów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Jednak niebezpiecznych sytuacji nie brakuje również w mieście, dlatego taki gadżet warto potraktować jako obowiązkowe wyposażenie samochodu, zwłaszcza że obecnie urządzenia te dostępne są w naprawdę korzystnych cenach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamerki samochodowej?

Już wiesz, że kamerka do samochodu to urządzenie, które jest ci niezbędne? Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jakość nagrania

Aby nagranie było użyteczne, potrzebna jest dobra jakość obrazu. Tę zapewni ci już opcja HD, jeśli jednak zależy ci na maksymalnym poczuciu bezpieczeństwa, to zainwestuj w urządzenie, które nagrywa w jakości Full HD i oferuje minimum 30 klatek na sekundę. Dzięki temu na nagraniu będziesz w stanie dostrzec nawet najdrobniejszy szczegół, jak numer rejestracyjny sprawcy, który na przykład uciekł z miejsca zdarzenia.

Kamerka samochodowa z uchwytem na szybę

Kąt nagrywania

Zaraz po jakości nagrania, zwróć uwagę także na kąt nagrywania. Dziś w kamerkach samochodowych standardem jest 120 stopni, jednak lepsze urządzenia mogą osiągać kąt nagrywania nawet 170 stopni.

Nagrywanie w nocy

Opcja ta szczególnie przyda się jeśli podróżujesz po zmroku. Tutaj przydatna okazuje się opcja Wide Dynamic Range, czyli szeroki zakres dynamiki obrazu. Dzięki temu jakość obrazu będzie zadowalająca nawet podczas nocnych wypraw.

Czujnik ruchu i tryb parkingu

Czujnik ruchu sprawi, że kamerka będzie uruchamiać się samoistnie po wprawieniu samochodu w ruch. Eliminuje to więc konieczność włączania urządzenia ręcznie, a jednocześnie zyskujesz pewność, że nie zapomnisz tego zrobić przed wyruszeniem w trasę. Natomiast tryb parkingu sprawia, że kamerka uruchamia się automatycznie po zderzeniu, nawet kiedy auto stoi na parkingu.

Oprócz tych podstawowych funkcji kamerka do samochodu może też być wyposażona w kilka dodatkowych, przydatnych opcji, na przykład:

  • stabilizator obrazu,
  • wyświetlacz,
  • wejście na dodatkową kartę pamięci,
  • diody LED, które zapewniają lepsze nagranie.

Postaw na pewność i bezpieczeństwo

Kamerki samochodowe to stosunkowo nowy gadżet w Polsce, ale cieszy się już ogromnym zainteresowaniem kierowców. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Są one gwarantem bezpieczeństwa i okazują się niezastąpionym sprzymierzeńcem podczas kolizji drogowej.

Zobacz także >> https://emoto.com.pl/czesci-motocyklowe-z-internetu/

Warto więc postawić na tego rodzaju urządzenie, by cieszyć się spokojem podczas długich jak i krótkich tras. Dzięki kamerce zyskasz pewność, że twój samochód jest pod właściwą ochroną, niezależnie od miejsca i pory dnia.

5/5 - (1 vote)

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/server063189/ftp/emoto/wp-content/themes/the-next-mag/inc/libs/tnm_core.php on line 746

Trójmiasto – carsharing jako idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfortowe podróże

Poprzedni

Jak aplikować powłoki ceramiczne? Samodzielne nakładanie ceramiki na auto

Następny

Zobacz także

Więcej Porady