Jaki akumulator do traktorka ogrodowego?

Wraz z rozpoczęciem okresu wiosennego wszystkie osoby, których hobby to prace w ogrodzie cieszą się na szereg prac ogrodowych, które sprawią, iż nasz ogród będzie zadbany i atrakcyjny dla oka. Jednak do utrzymania dobrego stanu trawnika niezbędna nam jest dobra kosiarka lub traktorek ogrodowy, który znacznie usprawni i ułatwi prace związane z odpowiednim dbaniem o trawnik. Każdy właściciel trawnika jednak przed rozpoczęciem pierwszych prac zadaje sobie pytanie,  jaki akumulator do traktorka ogrodowego wybrać.

Jaki akumulator do traktorka ogrodowego?

     Najważniejszą kwestią związaną z odpowiednim wyborem akumulatora jest dobór urządzenia do parametrów technicznych naszej kosiarki bądź traktorka ogrodowego. Z reguły informacje o rekomendowanym akumulatorze można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia bądź na opakowaniu. Często producenci kosiarek oferują w swoim sklepie stacjonarnym bądź internetowym części zamienne do konkretnych typów kosiarek, dlatego warto w pierwszej kolejności skupić się na identycznym egzemplarzu akumulatora, jaki został dołączony fabrycznie wraz z urządzeniem.

Na rynku dostępne są również tańsze zamienniki, które mogą nas kusić o wiele niższą ceną, niż markowe odpowiedniki. Jeśli jednak dokonujemy regularnego koszenia trawy, warto postawić na droższy, ale lepszy jakościowo akumulator do kosiarki sprawdzonej marki. Tańsze zamienniki mogą nam sprawić przykrą niespodziankę i przestać funkcjonować w samym środku sezonu ogrodniczego.

Wybór akumulatora do kosiarki powinien być również uwarunkowany właśnie regularnością prac ogrodowych. Jeżeli powierzchnia koszenia jest bardzo duża, wtedy powinniśmy zainwestować w akumulator o dużej mocy, który pozwoli nam na pracę przez dłuższy czas. Alternatywą może być zakup dwóch akumulatorów o mniejszej mocy i wykorzystywanie ich zamiennie – w momencie w którym jeden jest wyczerpany, podłączamy go do ładowania, podczas gdy my korzystamy z drugiego. 

W jaki sposób powinniśmy zadbać o akumulator po sezonie wiosenno-letnim? 

     Bez względu na to, czy nasz akumulator jest markowym i drogim urządzeniem, czy postanowiliśmy wybrać egzemplarz z niższej półki cenowej, powinniśmy każdorazowo pamiętać o odpowiednim dbaniu o jego stan, co sprawi, że urządzenie będzie nam służyło przez lata. Nieużywany przez okres zimowy akumulator może zostać poddany procesowi zasiarczenia, co na stałe uszkodzi kosiarkę i spowoduje u nas zbędny wydatek na zakup nowego urządzenia.

W czasie przerwy od prac ogrodniczych dobrą praktyką jest wykonywanie ładowania konserwującego za pośrednictwem prostownika. Takie ładowanie można wykonywać co miesiąc lub nawet co dwa miesiące, co pozwoli na odpowiednią pracę urządzenia w okresie, w którym będzie nam potrzebny. Jeżeli jednak nie chcemy ładować urządzenia w czasie zimowym, możemy po prostu odłączyć przewód minusowy, który pozwoli na odłączenie sprzętu od całej instalacji. Jest to zabieg, który również pozwoli na utrzymanie akumulatora w optymalnym stanie. Dzięki tym zabiegom możemy być pewni, że nasza kosiarka będzie gotowa na kolejny sezon wiosenny. 

5/5 - (2 votes)

Wymiana akumulatora – Jak jej dokonać?

Poprzedni

Najnowsze technologie w samochodach

Następny

Zobacz także

Więcej Porady