Automatyczne szlabany parkingowe – wygoda i bezpieczeństwo 1

Nie da się ukryć, że dojazd własnym samochodem w różne miejsca to codzienność wielu osób. Nieodłączną częścią funkcjonowania w ruchu drogowym jest parkowanie, które w zależności od pory dnia czy dzielnicy może być nie lada wyzwaniem. Z tego powodu biurowce, szpitale, osiedla mieszkaniowe czy fabryki tworzą swoje własne strefy parkingowe – często z ograniczonym dostępem.

Ich kluczowym elementem są automatyczne szlabany parkingowe, które umożliwiają wygodny wjazd i wyjazd z parkingu bez konieczności korzystania z automatów biletowych. Rozwiązania te mogą zostać wyposażone w systemy rozpoznawania kart dostępu, rejestracji samochodowych bądź też działać na pilota. Wszystko zależy tak naprawdę od decyzji podjętych na etapie projektu.

Powody, dla których warto rozważyć automatyczny szlaban parkingowy

Technologia bezobsługowego dostępu do stref parkingowych cieszy się obecnie dużą popularnością. Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje się szeregiem zalet i korzyści dla zarządców obiektów, na których terenie znajdują się parkingi, a także samych kierowców.

1. Bezpieczeństwo – automatyczne szlabany parkingowe redukują ryzyko przedostania się osób nieupoważnionych na teren parkingu. Dzięki temu są jednym z elementów systemu bezpieczeństwa całego budynku.

2. Kontrola dostępu – niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest fakt, że może zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb. Automatyczne szlabany parkingowe wyposażone w moduł GSM da się zaprogramować tak, aby wpuszczały konkretne grupy pracowników, klientów czy dostawców według określonego harmonogramu (np. wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 16.30).

3. Oszczędność czasu – każdy, kto choć raz miał problem z automatem biletowym, dobrze wie, jakim luksusem jest brak konieczności pobierania papierowego kartonika. Automatyczne szlabany nie wymagają żadnych dodatkowych czynności, czyniąc proces wjazdu i wyjazdu jeszcze sprawniejszym, a szybsze działanie sprzyja lepszej przepustowości parkingu, co ma znaczenie zwłaszcza w godzinach szczytu.

Rola modułu GSM w automatyzacji obsługi parkingów

Moduł GSM do bramy czy szlabanu to prawdziwa innowacja w dziedzinie kontroli dostępu. Pozwala on bowiem na całkowicie bezproblemowe, zdalne otwieranie bądź zamykanie szlabanów czy bram, do czego wystarczy wyłącznie urządzenie mobilne z aktywną kartą SIM. Moduły GSM z pewnością sprawdzą się zarówno do prostych, jak i rozbudowanych systemów automatyki, umożliwiając wygodny wjazd do konkretnych stref parkingowych.

Liderem w dziedzinie automatyki bramowej i kontroli dostępu jest firma Domitec – szukając tego typu rozwiązań warto skierować się właśnie do nich.

Oceń ten post post

Transport samochodu ze Szwecji do polski

Poprzedni

Gdzie szukać rzetelnych informacji z branży transportu?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady