Jaki miernik lakieru kupić

Kupowanie miernika grubości lakieru może być żmudne dla początkujących. Najlepiej porównać je wszystkie i dopiero wtedy wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Jaki rodzaj miernika lakieru powinieneś kupić? Chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiedni model.

Kupując używany samochód, większość ludzi poświęca czas na ustalenie, czy znajdzie dobrą ofertę. Wystarczy kilka pomocnych pomiarów, aby dowiedzieć się, czy znalazłeś korzystną ofertę.

Bez doświadczenia trudno ocenić stan używanego auta. Dobrym sposobem na przyjrzenie się temu jest jednak zbadanie pomalowanej powierzchni. Grubość lakieru może służyć jako wskazówka, czy Twój potencjalny zakup miał jakieś wypadki lub stłuczki.

Rozumiemy, jak ważne jest sprawdzenie marki urządzenia. Jakość i popularność produktu są wprost proporcjonalne do jego ugruntowanej reputacji. W 2022 roku warto zwrócić uwagę na markę Prodig-Tech. Produkty nie są importowane z Azji. Decydując się na Prodig-Tech, wybierasz polski produkt, który jest produkowany i testowany w Polsce. Na rynku znajduje się mnóstwo typów mierników przeznaczonych do rozmaitych celów. Doradź się eksperta, aby dowiedzieć się, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Miernik grubości lakieru Prodig-Tech

Seria Super Plus to najprostszy w obsłudze miernik, który pomaga niedoświadczonym osobom w dokonywaniu pomiarów. Gdy użyjesz go kilka razy, przekonasz się, że wykonywanie pomiarów stało się Twoją drugą naturą, a pomoże Ci w tym wbudowany asystent! Dokonywanie pomiarów jest możliwe z aluminiowych powierzchni. Dzięki serii Premium możesz także wykryć, które elementy zostały wymienione na inne, jeśli są wykonane z innego tworzywa. Ta seria urządzeń jest świetna, z ruchomą sondą dla zwiększenia dokładności i dodatkowych funkcji.

Seria obejmuje szereg mierników grubości lakieru, które zapewniają zaawansowane funkcje. Jeden z najpopularniejszych, model GL-PRO-2 -FAZ, warto przyjrzeć się wszystkim, co oferuje pod względem jakości i funkcjonalności.

Bez względu na wybraną serię mierników, dostępny jest asystent pomiaru grubości lakieru, który pokazuje, czy powierzchnia jest dwukrotnie pomalowana. Chociaż każda marka ma różne parametry grubości warstw lakierniczych, to zawsze warto wiedzieć, jakiego złotego środka szukamy.

Seria Standard to podstawowy zestaw funkcji do pomiaru grubości lakieru. Posiada tylko niezbędne funkcje.

Kup miernik lakieru na: mierniki-lakieru.pl

Na czym polega praca miernika grubości lakieru?

 praca miernika grubości lakieru

Mierniki grubości lakieru działają różnie w zależności od rodzaju metalu, który czytają: niektóre będą odczytywać stal, a inne sprawdzają powłokę ze stali ocynkowanej. Wiele nowych modeli samochodów wykorzystuje również aluminium do części karoserii, co także należy wziąć pod uwagę, wybierając miernik.

Miernik grubości lakieru do elementów aluminiowych

Możesz również skorzystać z najnowszej technologii mierników lakieru do kontroli jakości ponownego malowania części aluminiowych. Takie urządzenie może też stwierdzić, czy dana część została zastąpiona materiałem gorszej jakości. Wskazuje to, że samochód mógł mieć incydent w przeszłości (wypadek lub stłuczka).

Szukasz odpowiedniego testera grubości lakieru na blasze ocynkowanej?

Podobnie jak sprawdzian lakierniczy elementów aluminiowych, tak samo sprawdzian do blach ocynkowanych może określić, czy dany element został zastąpiony tańszą, nieocynkowaną alternatywą. Upewnij się, że zmierzysz samochód przed inwestycją w niego. Oszuści często zastępują uszkodzone części częściami niskiej jakości, aby auta dobrze wyglądały dla potencjalnych nabywców.

GL-PRO-6 i GL-PRO-2 firmy Prodig są wyposażone we wbudowaną funkcję wykrywania ocynku.

Jakie wyróżnia się rodzaje sond pomiarowych?

Jaki miernik lakieru kupić? Wybór miernika grubości lakieru w 2022 1

Sonda płaska, dociskowa i kulkowa to najpopularniejsze rodzaje sond, w które wyposażone są mierniki lakieru.

Sonda płaska jest najmniej wymagającą wersją miernika grubości lakieru. Musi być przyłożony na powierzchnię w odpowiedni sposób, w przeciwnym razie otrzymane pomiary będą niemiarodajne. Znajdziemy go w serii mierników lakieru Standard i Super Plus.

Sondę dociskową cechuje czujnik, który chowa się do wnętrza korpusu. Nie jest również skomplikowana w obsłudze. Mierniki z tego rodzaju sondą znajdziesz w serii Premium.

Profesjonalne mierniki lakieru są wyposażane w sondę kulkową, która minimalizuje ryzyko błędów pomiarowych. Otrzymywane wyniki są wtedy miarodajne. Mierniki z serii Professional mogą być także wykorzystywane do wykonywania pomiaru lakieru na ciężko dostępnych płaszczyznach (słupki itp.).

Która sonda będzie najodpowiedniejsza?

Mierniki lakieru to przydatne gadżety, ale powinieneś wiedzieć, że koszt każdego z nich zależy od jego dokładności oraz ilości dodatkowych funkcji. Najbardziej przystępną opcją są mierniki z sondą płaską. Trochę bardziej kosztowną, ale i precyzyjniejszą opcją są mierniki z sondą dociskową. Sonda dociskowa jest wypośrodkowana w kwestii użytkowania i precyzyjności. Jeżeli zależy Ci na najlepszej precyzji pomiarów, warto przyjrzeć się sondom kulkowym w serii Profesjonalnej.

Rozdzielczość miernika jest ustawiona na 10-1 µm; można go dostosować w zależności od poszukiwanej miary.

Jeżeli miernik lakieru wykryje zmianę grubości o 0,1 mm i zasygnalizuje to, oznacza to, że jest zaprogramowany na taką rozdzielczość. Dokładność pomiarów jest bardziej precyzyjna, gdy rozdzielczość jest niska. Niezależnie, czy tego potrzebujesz, precyzję można regulować. W sytuacjach, w których grubość lakieru na masce może różnić się o kilka mikronów, nie ma się czego obawiać.

Rozdzielczość jest ustawiona na 10 µm. Oznacza to, że możesz wyświetlać wynik co 10 mikronów; na przykład 140, 150, 160 itd. Możesz regulować i ustawić na większą czułość niż co 10 jednostek. Takie rozdzielczości są wystarczające, jeśli chcesz po prostu chcesz kupić auto z rynku wtórnego.

Który miernik lakieru warto dla siebie rozważyć?

Zawsze są różne opcje. Wybór zależy od tego, czego oczekujesz i na jakim poziomie jesteś (początkujący lub doświadczony). Jeśli rzadko używasz miernika lakieru przy ograniczonym budżecie, zdecyduj się na najlepszy możliwy wybór w określonej kwocie. Przyjrzyj się miernikom z sondą płaską lub dociskową. Ta opcja jest najbardziej odpowiednia dla kierowcy, który tylko od czasu do czasu musi sprawdzać grubość lakieru w potencjalnie nabywanym samochodzie używanym. Wybierając miernik do sprawdzania lakieru w trudno dostępnych miejscach, warto rozważyć sondę na przewodzie. Sonda kulkowa jest przeznaczona dla profesjonalistów. Dzięki niej handlarze i osoby z branży odkryją mnóstwo użytecznych funkcji.

Miernik grubości lakieru nie jest wyborem stałym i można go w każdej chwili wymienić. Gdy Twoje potrzeby się zmienią, konieczna może się okazać wymiana na nowy. Prodig-Tech to firma specjalizująca się w miernikach grubości lakieru. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące miernika, pomożemy Ci!

Oceń ten post post

Kalkulator OC i AC – kompleksowa ochrona dla Twojego auta

Poprzedni

Czy zakup używanego auta w salonie to dobry pomysł?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady