Czy sprzedaż auta do skupu jest legalna? 1

Co zrobić ze starym samochodem bądź takim, którego nie opłaca nam się naprawiać czy generalnie chcemy się go pozbyć? Pierwsza myśl, jaka się pojawia w takiej sytuacji to wystawienie auta na sprzedaż na popularnych serwisach internetowych. Często takie ogłoszenie jest darmowe, więc mogłoby się wydawać, że nie mamy nic do stracenia. Lecz to błędne myślenie. Samochód generuje koszty – trzeba opłacić choćby ubezpieczenie czy przegląd. Jest jednak sposób na szybką sprzedaż samochodu – bez telefonów interesantów, bez żadnych kosztów. Skup samochodów to miejsce, w którym sprawnie sprzedasz samochód w praktycznie każdym stanie. Jak to działa? Czy warto? O tym w dzisiejszym artykule.

Jak działa skup samochodów? Kiedy sprzedaż do skupu jest legalna?

Na początku zaznaczmy, że skup samochodów działa na zupełnie innej zasadzie niż skup złomu, który zajmuje się skupem metali kolorowych, aluminium, miedź, cynk, ołów, stal cienka czy mosiądz. W przypadku skupu złomu – należna nam kwota zależy od wagi surowców, które dostarczymy. Tak więc rachunek jest prosty – mnożymy wagę i cenę i otrzymujemy klarowny rezultat. Natomiast kwota, jaką uzyskamy przy sprzedaży samochodu w skupie – zależy przede wszystkim od stanu technicznego pojazdu. To dlatego, że skup najczęściej zarabia na odsprzedaży części. Tak więc sprawność techniczna pojazdu jest głównym czynnikiem wpływającym na wycenę.

Jak wygląda sprzedaż samochodu do skupu w praktyce? Omówimy sobie to na przykładzie dwóch skupów: https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/kujawsko-pomorskie/torun/ oraz https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/. W wymienionych skupach proces sprzedaży samochód przebiega sprawnie i bezpiecznie właśnie ze względu na odpowiednie procedury. Tak więc w pierwszej kolejności kontaktujemy się ze skupem, żeby wyrazić chęć sprzedaży samochodu. W trakcie rozmowy telefonicznej ustalamy również termin, w którym odwiedzi nas ekspert w celu sporządzenia wyceny pojazdu. Jeśli zaakceptujemy zaproponowaną przez eksperta cenę – pozostało już jedynie sporządzenie umowy kupna–sprzedaży samochodu. Gotowe. Czy taka sprzedaż jest legalna? Oczywiście – transakcja zachodzi na podstawie umowy. Sprzedaż byłaby nielegalna w momencie kiedy firma skupująca samochody – pominęłaby ostatni krok, którym jest podpisanie odpowiedniej umowy. Jeśli natomiast skup kupuje samochody na podstawie umowy kupna–sprzedaży – transakcje są w pełni legalne.

Sprzedaż samochodu do skupu – Podsumowanie

Sprzedaż auta do skupu to świetna opcja dla osób, które chcą się szybko pozbyć swojego samochodu. Pamiętaj jednak, żeby zadbać o legalność transakcji. Omijaj skupy, które nie chcą podpisywać odpowiednich dokumentów. Wybieraj skupy działające w oparciu o umowy kupna–sprzedaży, a z pewnością będziesz zadowolony z takiej transakcji.

Oceń ten post post

Wypożyczalnia samochodów – oferta warta uwagi

Poprzedni

Praktyczne korzyści ze współpracy z carVertical

Następny

Zobacz także

Więcej Porady