zawieszenie na gwintowane

Tuning samochodu może dotyczyć jego wielu aspektów. Część fanów tuningu dba tylko o aspekty wizualne, ale te czasami niewidoczne modyfikacje samochodu są kluczowe dla tych, którym zależy na właściwościach jezdnych auta. Właśnie do tych drugich zalicza się zawieszenie gwintowane.

Czym jest zawieszenie gwintowane?

Zawieszenia gwintowane to rodzaj zawieszenia pozwalający na regulację wysokości auta. Cecha wykorzystywana głównie w tuningu aut teraz przedostała się nawet do aut klasy premium po to, aby poprawić jakość i komfort jazdy. Jest to metoda modyfikacji samochodu, która może być zupełnie niewidoczna dla nieprawionego oka przechodnia i samochód z zawieszeniem gwintowanym wygląda na całkowicie cywilny.

Gwintowane zawieszenie dotyczy amortyzatorów i składa się z zestawów resorujących zamontowanych przy każdym kole. Zestawy to sprężyny i amortyzator wewnątrz nich. Korpus amortyzatora jest nagwintowany, aby można było ustawić prześwit pod samochodem.

Zawieszenia gwintowane MTS Technik

MTS Technik jest czołowym producentem zawieszenia gwintowanego. W ich ofercie znajdują się zestawy dla właściwie wszystkich modeli samochodów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Parametry ich produktów są zróżnicowane, dlatego zawieszenie gwintowane tej firmy można dopasować pod siebie i swój wóz.

MTS Technik oferuje zawieszenia gwintowane w 3 podstawowych wariantach:

  • SERIA COMROFT zapewnia regulację wysokości przy tym zachowując wygodę i pewność prowadzenia auta.
  • SERIA STREET to najbardziej optymalne rozwiązanie zapewniające wypośrodkowanie twardości.
  • SERIA SPORT dedykowana dla fanów mocnych wrażeń, niskich obniżeń i lubiących pewne prowadzenie auta podczas jazdy.

Dobór odpowiedniego zawieszenia gwintowanego to sprawa indywidualna i zależna głównie od naszych potrzeb. Każda z 3 serii oferuje coś innego i jeśli zależy nam na pewności prowadzenia, łatwą regulację wysokości lub maksymalne obniżenie pojazdu, to MTS spełni wymagania.

Zawieszenie gwintowane – dla kogo?

W tym momencie tego typu zawieszenia można zamontować w dowolnym samochodzie i cieszyć się komfortem jazdy. Jeśli chcemy lekko lub mocno usportowić nasze auto, zawieszenie gwintowane z pewnością jest dla nas. Przejazd po różnym terenie też jest dobrym powodem – auto może zostać wyregulowane na aktualną trasę. Kwestia wizualna pojazdu i jego obniżenie jest oczywistym powodem dla każdego, kto interesuje się tematem.

Zawieszenia gwintowane MTS poddawane są różnych testom laboratoryjnym i drogowym po to aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Zawieszenia projektowane są z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

3/5 - (2 votes)

Serwis samochodów ciężarowych – jak wybrać najlepszy serwis TIR?

Poprzedni

Ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców i właścicieli aut- co warto o nich wiedzieć?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady