Zasięg samochodu Audi E-tron

Audi E-tron to auto przyszłości, łączące w sobie elegancję oraz sportowy wygląd. To samochód elektryczny, który jest idealnym ucieleśnieniem nowoczesności. Zapewnia użytkownikom maksymalną moc oraz prędkość ładowania. Warto jednak zwrócić na wydajność oraz zasięg takiego pojazdu.

Zasięg samochodu Audi E-tron oraz jego wydajność

Czas ładowania w tym pojeździe zależy od kilku istotnych czynników, jednak jednym z najważniejszych jest idealna krzywa ładowania. Przez zdecydowaną większość czasu ładowania Audi E-tron osiąga doskonałą moc ładowania, wynoszącą do 150 kW.

Co najważniejsze aż 80 procent ładowania (a nawet trochę więcej) można uzyskać już w bardzo krótkim odstępie czasu. To dobra nowina dla zniecierpliwionych kierowców, którzy bazują na szybkości ładowania. Pełne ładowanie wyniesie natomiast około 45 minut. Oczywiście trzeba znaleźć ku temu najbliższą stację szybkiego ładowania.

Audi E-tron

Wydajność samochodu elektrycznego Audi E-tron bierze się z tego, iż zastosowano w nim zaawansowany system zarządzania termicznego, w wersji litowo-jonowej. Na uwagę zasługuje także wzmocniona i bardzo solidna bateria, która daje możliwość ładowania z niezwykle sporą prędkością oraz mocą. Klienci korzystający z takich samochodów na co dzień będą więc zadowoleni z zastosowania w nich innowacyjnych technologii. 

Czytaj również >> Giełda samochodowa w Berlinie

Wielu kierowcom zależy na tym, aby auto elektryczne w trakcie ładowania było jak najszybciej gotowe do ponownego ruszenia w drogę. Skraca to czas przejazdu, np. podczas podróży służbowych. W tym przypadku można liczyć na bardzo zadowalającą szybkość ładowania. 

Szybkość ładowania to podstawa

Zainteresowane osoby muszą zdawać sobie sprawę z tego, iż szybkość ładowania jest zdecydowanie istotniejszym procesem niż czysta pojemność. Wysoka moc ładowania doprowadza do tego, że model Audi E-tron zajmuje wysokie miejsca wśród konkurencyjnych samochodów. Można być pewnym, że w procesie ładowania ma się styczność z idealną krzywą ładowania i żadne parametry techniczne nie są w żaden sposób zaniżane.

 

Zasięg Audi E-tron

Zasięg Audi E-tron

Z racji tego kierowcy spędzą przy terminalach ładowania bardzo mało czasu i będą mogli z czystym sumieniem ruszyć w dalszą podróż. Zasięg Audi E-tron jest zależny w dużej mierze od średniego zużycia energii. Jeśli przyjrzeć się bliżej krzywej ładowania warto zauważyć następujące kwestie:

  • krzywa terminala posiada moc wyjściową o wartości 150 kW,
  • zapewnia ona ciągłość ładowania,
  • ładowanie pojazdu od stanu 5 procent do 70 procent następuje w momencie, gdy inteligentny system zarządzania baterią zmniejszy prąd (inne modele obniżają go zdecydowanie szybciej),
  • jeśli klient będzie chciał pokonać np. 110 kilometrów drogi, na stacji szybkiego ładowania spędzi około 10 minut,
  • poziom 80-procentowego naładowania osiąga się po 30 minutach, a pełne naładowanie po 45 minutach.

Jak widać zasięg Audi E-tron jest jak najbardziej zadowalający, zarówno w przypadku krótszych, jak i dużo dłuższych podróży samochodowych.

Czytaj również >> Giełda samochodowa Warszawa – Jak kupić auto?

Obecność inteligentnego zarządzania termicznego

W samochodzie elektrycznym Audi E-tron odnotowuje się obecność inteligentnego zarządzania termicznego, co zapewnia pojazdowi zdecydowanie szybsze ładowanie. Litowo-jonowa bateria cechuje się pojemnością brutto 95 kWh.

Została ona zaprojektowana zgodnie z najnowocześniejszymi standardami i zapewnia bardzo długi cykl życia. Ponadto zarządzanie termiczne zapewnia wydajność oraz trwałość, dorzucając do tego regularne chłodzenie przy pomocy specjalnej cieszy. W ten sposób temperatura akumulatora nie będzie przekraczała 35 stopni Celsjusza.

W tym modelu zastosowano również specjalne wypełniacze szczelin, które umożliwiają nawiązanie kontaktu pomiędzy obudową oraz ogniwami. Ciepło odpadowe transportowane jest dzięki temu w całkowicie bezpieczny sposób, nie doprowadzając do żadnych przykrych następstw. Ponadto zastosowanie nowoczesnych funkcji i podzespołów zapewnia wysokie bezpieczeństwo całemu użytkowanemu systemowi zarządzania termicznego. Tyczy się to też zwiększonej odporności podczas wypadków komunikacyjnych. 

3.8/5 - (36 votes)

Był sobie pies na Netflix – czy odczujemy katharsis?

Poprzedni

Prostownik do regeneracji zasiarczonego akumulatora

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka