Używane auto z gwarancją

Planując zakup samochodu z drugiej ręki, warto wziąć pod uwagę różne opcje. Jedną z nich jest używane auto z gwarancją. Co warto wiedzieć o takich pojazdach i na co zwracać uwagę przy zawieraniu transakcji kupna-sprzedaży?

Gwarancja na używane auto – na czym polega?

Gwarancja na używany samochód nazywana jest gwarancją dealera lub gwarancją serwisową. W żadnym wypadku nie należy jej utożsamiać z gwarancją producenta, ponieważ są to dwie zupełnie odrębne umowy. Gwarancja na używane samochody udzielana jest przez komisy oraz salony oferujące pojazdy z drugiej ręki. Nie jest to obowiązkowe, niemniej stanowi dodatkową zachętę do zakupu auta. Tego typu umowy obowiązują zwykle przez 5-6 miesięcy od daty zakupu, niemniej każdy sprzedawca określa czas trwania gwarancji we własnym zakresie.

Używane auto z gwarancją – jakie wybrać?

Przy wyborze używanego samochodu z gwarancją trzeba mieć na względzie: po pierwsze – swoje potrzeby i preferencje, a po drugie – możliwości finansowe. W salonie Używane Jak Nowe można zaopatrzyć się w samochody sygnowane popularnymi markami takimi jak np. Honda. Warszawa to główna lokalizacja, gdzie wspomniana firma prowadzi działalność. Popularne modele mają ten plus, że stosunkowo łatwo kupić do nich części, co znajduje odzwierciedlenie w kosztach serwisowych. Przy zakupie należy też sprawdzić wiek samochodu, niemniej gwarancją dealera objęte są przede wszystkim raczej młode samochody. warto w tym miejscu przypomnieć, aby nawiązywać współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi sprzedawcami cieszącymi się mocną pozycją na rynku i zaufaniem klientów.

Używane auto z gwarancją – to jest ważne!

Kupując używany samochód z gwarancją, trzeba dokładnie przeczytać umowę. Gwarancja odnosi się bowiem tylko do niektórych usterek. Naprawić je można bezpłatnie, ale tylko w serwisach wskazanych w umowie. W tym kontekście duże znaczenie ma to, gdzie konkretnie są usytuowane serwisy – najlepiej oczywiście, jeśli znajdują się blisko miejsca zamieszkania właściciela pojazdu.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

5/5 - (2 votes)

Jak zaoszczędzić na parkowaniu?

Poprzedni

Długoterminowy wynajem aut – jakie ma zalety?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady