Firma spedycjna

Posiadanie swojego taboru transportowego może stanowić punkt wyjściowy do nawiązania intratnej współpracy ze sprawdzonym spedytorem. Czym powinna się wyróżniać i jakie warunki spełniać?

Stała współpraca przewoźnik-spedycja: jak ją znaleźć?

Dysponowanie swoim taborem transportowym w połączeniu z gotowością do podjęcia nowych wyzwań może być początkiem współpracy przewoźnika ze spedytorem.

Powszechnie znaną prawdą jest to, że satysfakcjonujące zarobki idą w parze wraz z ilością przyjętych zleceń i wyjeżdżonych kilometrów. Kluczem jest tutaj utrzymanie ciągłości takiej kooperacji najlepiej w postaci stałych i pewnych zleceń na transport, w tym również na ładunki powrotne.

Jedną z możliwości może stworzyć kontakt z firmą M&W Spedition, która specjalizuje się w usługach przewozu zarówno krajowego jak i międzynarodowego. Na tej stronie https://www.mw-spedition.com/przewoznik można dowiedziec się więcej o tym, jak przebiega współpraca między taką firmą spedycyjną jak M&W Spedition oraz przewoźnikiem.

Jakie dobra są najczęściej transportowane?

Najczęstszym przedmiotem zleceń jest:

  • transport towarów,
  • transport surowców,
  • transport maszyn,
  • transport dużych komponentów dla branż przemysłowych,
  • transport chemikaliów.

Duża różnorodność w zakresie transportowanych dóbr wymusza niejako konieczność poszerzania współpracy z innymi przewoźnikami.

To z kolei stwarza szansę dla tych przedsiębiorców, którzy dysponują wolnymi mocami przerobowymi i są w stanie awaryjnie lub stale wspierać firmę spedycyjną w zakresie usług transportowych, szczególnie jeśli dysponują pojazdami dostosowanymi do przewozu konkretnych dóbr. To jeden z czynników zwiększających konkurencyjność rynkową przewoźnika.

Pożądane przez spedytorów kierunki transportu

Sytuacja rynkowa dynamicznie się zmienia, gospodarka ewoluuje, a transport międzynarodowy jest jednym z tych elementów, który może ją rozwijać.

Jeżeli zatem przewoźnik wyraża gotowość do podjęcia zleceń międzynarodowych – stanowi to potężny argument do nawiązania z nim współpracy. Najczęstsze kierunki spedycji to:

  • Niemcy,
  • Belgia,
  • Holandia,
  • Francja,
  • Austria.

Jak wygląda korzystna współpraca między przewoźnikiem a spedytorem?

Bazą powinny być jasno określone warunki takiej kooperacji. To, co może być szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia przewoźnika to:

  • permanentna stawka za kilometr – bez względu na okoliczności,
  • szybkie płatności na konto,
  • stałe zlecenia na terenie Polski i innych krajów europejskich,
  • ładunki częściowe lub całopojazdowe – wszystko w zależności od wolnej przestrzeni pojazdu, jaką dysponujesz,
  • wsparcie spedytorów na każdym etapie zlecenia,
  • zaufanie poparte pozytywnymi opiniami od innych kontrahentów.

Współpraca przewoźnik-spedytor – czy to się opłaca?

Dla wielu osób taka forma współpracy może początkowo wydawać się mało intratna. Praktyka pokazuje jednak, że kooperacja z firmą transportową może być tak samo opłacalna jak w przypadku samodzielnego podejmowania zleceń.

To z kolei umożliwia pełne skupienie się na realizacji zleceń bez konieczności podejmowania negocjacji z klientem końcowym.

Jacy przewoźnicy są najbardziej pożądani przez firmy spedycyjne?

Sytuacja rynkowa nieustannie ewoluuje, jednak obserwacja panujących tendencji jednoznacznie wskazuje na to, że najbardziej atrakcyjne auta to ciągniki siodłowe z naczepą o ładowności do 24 ton.

Stwarza to bowiem możliwość transportu ładunków wielkogabarytowych, w tym maszyn czy nawet całych linii produkcyjnych.

Czy brak znajomości języków obcych redukuje szansę przewoźnika na podjęcie współpracy z firmą spedycyjną?

Absolutnie nie! Podstawą jest posiadanie odpowiednich pojazdów oraz gotowość do kilkutygodniowych wyjazdów. Komunikatywna znajomość języka obcego jest oczywiście pomocna, jednak jej brak nie skreśla szans na kooperację.

Spedytorzy pozostają bowiem do dyspozycji na każdym etapie realizacji zlecenia, wspierając kierowców podczas załadunku i rozładunku, pośredniczą też w rozmowach zagranicznych. To wszystko jest możliwe dzięki postępowi technologicznemu.

Powyższe wskazówki powinny stanowić drogowskaz przy poszukiwaniu sprawdzonej i solidnej firmy spedycyjnej do nawiązania współpracy. Gotowość do kilkutygodniowych wyjazdów, dysponowanie odpowiednimi pojazdami – to wszystko zwiększa atrakcyjność jako przewoźnika w oczach spedytora.

4.7/5 - (7 votes)

Skuter elektryczny – cena zwala z nóg? Nic z tych rzeczy!

Poprzedni

Ford – najlepsza relacja ceny do jakości

Następny

Zobacz także

Więcej Porady