sprzedaż samochodu do skupu

Jak szybko pozbyć się kłopotu w postaci niesprawnego samochodu? Skup to miejsce, do którego można sprzedać auto w każdym stanie, a pieniądze dostaje się od razu po zakończeniu transakcji. Czy jednak zawsze jest to rozwiązanie w pełni legalne?

Niższa cena, pełen spokój

Skupy samochodów można znaleźć praktycznie w każdej miejscowości. To coraz popularniejsza usługa, bo nie każdemu chce się szukać kupców na używane auto, szczególnie gdy jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. A skup nie robi żadnych problemów w tym względzie. Samochód powypadkowy? Niesprawny? Bardzo stary? Mimo tych wad wciąż może być wartościowy, bo da się z niego pozyskać części wymienne. Skupy takie jak kupimyauto.com/ chętnie przyjmą dowolny pojazd i zapłacą za niego gotówką.

Sprzedając samochód do skupu kierowca chce oczywiście otrzymać jak najwyższą stawkę i tu właśnie trzeba uważać. Obok placówek działających zgodnie z przepisami są też skupy nielegalne, które nie przejmują się prawidłową utylizacją starych samochodów, więc mogą sobie pozwolić na wyższe stawki dla klientów.

Różnica w cenie bywa niekiedy naprawdę znacząca, ale w ten sposób osiągnięta korzyść finansowa zwykle pociąga za sobą nieprzyjemności – przy nielegalnym złomowaniu kierowca nie dostaje potrzebnych do wyrejestrowania samochodu dokumentów, są problemy ze składką OC, auto może zostać użyte do popełnienia przestępstwa. Legalny skup gwarantuje spokój w tym względzie – formalności są załatwione zgodnie z prawem, a co dalej zrobić z wrakiem, to już zmartwienie nowego właściciela, czyli skupu.

Czy można wymontować sobie części?

Skoro oferta kupimyauto.com/skup-aut-torun/ obejmuje skup każdego samochodu, to może warto wcześniej wymontować cenne podzespoły? Niezupełnie. Skupy zarabiają właśnie na tym, że odzyskują części i odsprzedają je z zyskiem, dlatego sprzedaż mocno niekompletnego wraku mija się z celem – jeśli skup go przyjmie do siebie, to za grosze, a sprzedaż części na własną rękę nie zawsze przynosi spodziewany zysk. Jednak samo wymontowanie części jest legalne, prawo nakazuje jedynie ekologiczną utylizację zdekompletowanego wraku.

Gdzie opłaca się sprzedawać używane samochody?

Poprzedni

Jak często należy odgrzybiać klimatyzację?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka