luksusowych aut z USA

Osoby, które są zainteresowane sprowadzaniem aut z Ameryki powinny pamiętać o tym, że najbardziej opłacalną inwestycją jest oczywiście sprowadzanie luksusowych samochodów. Najwięcej zarobić można na naprawdę atrakcyjnych i nieprzeciętnych modelach, których próżno szukać na polskich i europejskich drogach.

Jakie auta z USA są najbardziej poszukiwane?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że nie każde luksusowe auto z Ameryki będzie w Polsce uważane za luksusowe. Amerykańska motoryzacja oferuje jednak bardzo wiele modeli, które na europejskim rynku są prawdziwymi perełkami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że największym zainteresowaniem cieszą się samochody z lat 70-tych i 80-tych. Godne polecenia są między innymi takie marki jak Chrysler Twon & Country, Chevrolet Camarro, czy też niesamowity Chrysler 300C. W ostatnim czasie jest duży boom na Jeep Grand Cherokee, czy też na Dodge Challenger. Pamiętać należy o tym, że trendy w luksusowych autach zmieniają się w bardzo szybkim tempie, dlatego też warto na bieżąco śledzić wszystkie nowinki na portalu https://autazusa.pl/.

Jakie elementy mają największy wpływ na opłacalność inwestycji?

Inwestując w luksusowe auta z USA należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Jak łatwo się domyślić w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na wartość rynkową danego auta. Mowa tutaj nie tylko o wartości rynkowej na terenie USA, ale również na terenie Europy. Z praktycznego punktu widzenia im bardziej luksusowy samochód, tym oczywiście na zdecydowanie większą przebitkę cenową będzie można liczyć. Kolejnym wartym uwagi elementem jest kurs dolara. Jak łatwo się domyślić luksusowe auta z USA kupuje się za dolary, dlatego też należy uwzględnić ich wartość względem polskiej złotówki. Jeżeli dolar słabnie, to jest to wyraźny sygnał, że warto jak najszybciej sprowadzić auto do Polski. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na koszty dodatkowe. Przy zakupie luksusowych samochodów powyżej 3 litrów trzeba niestety liczyć się z dość wysokimi opłatami krajowymi. Koszty można znacząco obniżyć poprzez sprowadzenie luksusowych aut zabytkowych.

Z jakimi kosztami sprowadzenia auta z USA trzeba się liczyć?

Sprowadzając samochody luksusowe z USA trzeba oczywiście liczyć się nie tylko z kosztami samego pojazdu. Zagorzali miłośnicy amerykańskiej motoryzacji muszą liczyć się z wieloma innymi wydatkami. Inwestorzy w pierwszej kolejności muszą zapłacić za wszystkie opłaty za przewóz samochodu luksusowego. Mowa tutaj między innymi o transporcie do portu, samym przewozie statkiem, czy też przewozem auta bezpośrednio do miejsca zamieszkania. Nie można zapominać również o podatkach i opłatach związanych z akcyzą, cłem i VAT-em. Sprowadzając luksusowe auta z USA trzeba liczyć się również z dodatkowymi kosztami związanymi z wizytą w warsztacie samochodowym. Dobry mechanik musi oczywiście dostosować auto do przepisów, które obowiązują w Europie. Kolejnymi niezbędnymi wydatkami są koszty dokumentacji i tłumaczenia.

Dlaczego warto sprowadzić luksusowe samochody amerykańskie?

Luksusowe auta z USA mają bardzo wiele zalet, dlatego też na europejskim rynku cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Spora część amerykanów chce jak najszybciej pozbyć się swoich aut, dlatego też wystawiają je do sprzedaży po bardzo konkurencyjnych cenach. Warto wspomnieć również o tym, że kilkuletnie auta z USA, w Polsce w dalszym ciągu uznawane są za młode. Pojazdy amerykańskie zazwyczaj dostępne są w bardzo dobrym stanie technicznym. W dużej mierze wynika to z tego, że nie są one poddawane intensywnej eksploatacji. Nie można zapominać również o tym, że samochody produkowane na amerykański rynek zazwyczaj wykonane są z lepszych materiałów konstrukcyjnych i podzespołów niż auta, które produkowane są na europejski rynek. Kierowcy z USA mogą pochwalić się lepszą sytuacją materialną, dlatego też bez problemu mogą pozwolić sobie na zakup pojazdów wysokiej jakości. Większość koncernów produkujących auta na europejski rynek szuka oszczędności, aby zaproponować niższe ceny. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że stan dróg w Stanach Zjednoczonych jest zdecydowanie lepszy niż w Polsce. Między innymi dlatego też stan zawieszenia w amerykańskich autach stoi na bardzo wysokim poziomie.

Nie tylko same zalety

Luksusowe auta z USA mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla większości inwestorów największym problemem jest oczywiście to, że nie można na własne oczy obejrzeć sprowadzanego auta. Aby uniknąć problemów warto skorzystać z pomocy doświadczonych firm pośredniczących. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będziemy mieć 100% pewność, że nie kupujemy przysłowiowego kota w worku. Aby ograniczyć ryzyko warto dokonać zakupu na renomowanych portalach aukcyjnych, które mogą pochwalić się szerokim gronem zadowolonych użytkowników. Na rynku jest bardzo wiele zewnętrznych firm, które specjalizuje się w sprowadzaniu amerykańskich samochodów do Polski. Rzetelne firmy pomogą nie tylko w szybkim znalezieniu wymarzonego auta w idealnym stanie, ale co najważniejsze pomogą załatwić wszelkie formalności. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

5/5 - (2 votes)

Wieje nudą? Wyróżnij swój samochód

Poprzedni

Samochód na minuty w Warszawie – jak wynająć, o czym pamiętać?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka