Ślepnąć od świateł Netflix

Akcja serialu Ślepnąc od świateł netflix, cda, online ma miejsce w stolicy, w okresie tuż przed Bożym Narodzeniem. Szczególny czas sprawia, że w Warszawie w tym czasie odbywa się wiele różnego rodzaju imprez okolicznościowych i spotkań towarzyskich. Dość spora część ich uczestników lubi się zabawić, korzystając z różnego rodzaju używek, a w te zaopatruje ich znany wszystkim warszawski diler Kuba (Kamil Nożyński). Jest on niejako człowiekiem widmo.

Ślepnąć od świateł Netflix, cda, online

Pojawia się wtedy, kiedy jest potrzebny. Latami wypracował sobie pozycję, dlatego jest teraz numerem jeden wśród osób zajmujących się tym fachem. Swoje powodzenie zawdzięcza również swojemu perfekcjonizmowi i sposobie bycia. Jest niejako outsiderem, żyjącym poza standardowymi schematami życia. Niemniej jednak wszystko musi mieć na swoim miejscu i nad wszystkim panować.

Jeżeli chodzi o jego życie prywatne, to nie wiadomo o nim i jego sekretach zbyt wiele, mimo to, że on zna wszystkich wokół. Do jego klientów można zaliczyć szeroki wachlarz ludzi z różnych warstw społecznych. Znajdują się w nim przede wszystkim politycy oraz celebryci. Wśród bogatej klienteli swoje miejsce znalazły również zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu i hipsterzy.

Oglądaj na >> Player +

Działalność głównego bohatera zmusza go, aby na co dzień obracać się w gronie lokalnych gangsterów, do których zalicza się między innymi Stryj (Janusz Chabior). Obaj pracują dla jednego z największych mafiozów w stolicy Jacka (Robert Więckiewicz).

Zobacz również >> Horror Netflix – 8 najlepszych horrorów na Netflixie!

Stale piętrzące się zlecenia i narastająca presja życia sprawiają, że Kuba jest już zmęczony takim życiem i postanawia zrobić sobie przerwę w działalności, przynajmniej na chwilę. W tym celu planuje wylot do Argentyny. Aby móc spokojnie wypocząć, przed wylotem musi załatwić jeszcze kilka spraw.

W tym samym czasie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi gangster starej daty, Dario (Jan Frycz). Nieoczekiwane wydarzenia sprawią, że ich los przetną się z najmniej odpowiedniej dla Kuby chwili, co doprowadzi do konfrontacji i konieczności zmiany dotychczasowych decyzji. 

Ślepnąc od świateł recenzja

Ślepnąc od świateł netflix ukazuje bardzo mroczny portret stolicy. Jest to niejako szarobura przestrzeń przepełniona różnymi sprzecznościami. Nocą przekształca się w rzucające się w oczy widmo, wyciągające na świat najskrytsze tajemnice i brudy. Żyjący w nim ludzie to zapatrzone w siebie istoty, których jedynym pragnieniem jest zaspokajanie swoich potrzeb, nie zważając przy tym na to, co dzieje się dookoła i czy czasami nie krzywdzą przy tym innych ludzi. W przedstawionym świecie nie ma miejsca na przyjaźń i lojalność.

Każda więź między ludźmi to wyrafinowana, przepełniona kłamstwem iluzja. Główni bohaterowie, mając do wyboru własne bezpieczeństwo lub możliwość pomocy komuś innemu, stawiają na siebie. Ten przykry obraz nierzadko przepełniony jest brutalnością, a nawet licznymi zbrodniami. Reżyser ślepnąc od świateł netflix nie oszczędza widzów. Ze szczegółami przedstawia swoją adaptację nawet najbardziej krwistych scen, które Jakub Żulczyk opisał w swojej książce.

Kamil Nożyński

Już od na początku serialu poznajemy głównego bohatera, w którego wcielił się debiutujący  Kamil Nożyński. Pojawienie się nieznanego szerszej publiczności aktora sprawia, że jako widzowie nie mamy poczucia, że mamy do czynienia z produkcją w gwiazdorskiej obsadzie. Nożyński dzięki świetnej grze aktorskiej wprowadza pewien luz i spokój do postaci Kuby.

Niemniej jednak, po obejrzeniu wszystkich odcinków, możemy odnieść wrażenie, że gwiazdą serialu jest Jan Frycz. Rola, którą przyszło mu zagrać to istne wcielenie zła. Przeraża za każdym razem, kiedy pojawia się na ekranie. Szaleństwo w oczach i spokój, z jakim wypowiada swoje kwestie sprawia, że za każdym razem mamy go dość. Zaskoczeniem jest również kreacja Cezarego Pazury, który bez problemu udźwignął ciężar dramatycznej roli, jaką przyszło mu zagrać.

Zobacz również >> Netflix filmy 2020 – 10 filmów na Netflix które warto zobaczyć

Jak potoczyły się losy głównego bohatera, dowiesz się oglądając cały serial. Jako widz możesz być pewien, że nie będzie to czas stracony. Można śmiało powiedzieć, że ślepnąc od świateł netflix, to dotychczas jeden z najlepszych polskich seriali, który śmiało może się równać ze światowymi produkcjami.

Gdzie można obejrzeć serial Ślepnąć od świateł?

  • CDA >>
  • Netflix>>
  • HBO GO >>
  • Player >> sprawdź >> tutaj
  • Amazon >>
4.7/5 - (46 votes)

Spinki samochodowe a Grand Prix Australii Formuły 1

Poprzedni

Nowe oblicze Greya na Netflix (ang. Fifty Shades Freed)

Następny

Zobacz także

Więcej Rozrywka