Profesjonalne kosmetyki samochodowe, czyli auto detailing z Dr. Marcus 1

Każdy pasjonat motoryzacji w pewnym momencie zetknął się z próbą samodzielnego wypielęgnowania swojego auta do perfekcji rodem. Jedni odnoszą w tym szybki sukces, inni nieskutecznie próbują nowych preparatów, które obiecują przywrócenie auta do stanu nowości. W rzeczywistości każdy nawet początkujący motomaniak, może zadbać o swój samochód bez wizyty w profesjonalnym salonie autodetailingu. O powodzeniu decydują dwa czynniki: precyzja w działaniu oraz odpowiedni dobór kosmetyków samochodowych. O ile pierwszy z czynników wymaga zwyczajnie praktyki, o tyle do wyboru autokosmetyków powinno podejść się odpowiedzialnie. Dlaczego?

Profesjonalne kosmetyki samochodowe, czyli jakie?

Temat doboru kosmetyków do samochodu nie powinien być traktowany pobłażliwie. Nietrafnie dobrane produkty mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Najczęstszym błędem ze strony początkujących miłośników autodetailingu jest nieodpowiedni dobór środków do mycia karoserii. Te mogą porysować powierzchnię auta, co będzie wiązało się z kosztem jego naprawy. Chociaż ceny niektórych produktów do auta są atrakcyjne, w dłuższej perspektywie, zamiast oszczędzić na zakupie, nie zapewnimy swojemu samochodowi odpowiedniej ochrony. Profesjonalne autokosmetyki powinny być bezpieczne dla użytkowanych powierzchni, ale również skuteczne w ich ochronie.

Kosmetyki samochodowe z przeznaczeniem dla różnych powierzchni

Wśród wielu kosmetyków samochodowych warto postawić na preparaty przeznaczone do konkretnych powierzchni. Jedne z nich będą pielęgnować, inne konserwować dany element samochodu. Najlepiej pokierować się kategoriami produktów z podziałem na te do:

  • Karoserii,
  • Felg i opon,
  • Tapicerki i elementów skórzanych,

Podstawowy zestaw do pielęgnacji auta będzie więc zawierać 4 kosmetyki dopasowane do wyżej wymienionych powierzchni. Bardziej zaawansowani mogą rozszerzyć ten zestaw o produkty do elementów plastikowych wyposażenia, o środki matujące lub nabłyszczające do kokpitu czy o produkty do mycia silnika. Przed użyciem każdego z produktów warto przeczytać dołączoną do nich instrukcję, aby uzyskać skuteczny efekt. I oczywiście, aby uniknąć jego nieprawidłowego użycia.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe, czyli auto detailing z Dr. Marcus 2

Dr. Marcus, czyli sprawdzone kosmetyki do samochodu

Jednym z największych producentów kosmetyków samochodowych jest Dr. Marcus. Są na rynku od ponad 20 lat, a swoje produkty dystrybuują do ponad 50 krajów. Dr. Marcus to firma pochodząca z Kalisza, zaopatrując się w ich produkty, dodatkowo wspierasz polskie marki. Być może spotkałeś się z kosmetykami samochodowymi Dr. Marcus w salonach autodetailingu lub na stacjach benzynowych. Produkty te są używane zarówno przez profesjonalistów, którzy oczekują od kosmetyków do auta wysokiej jakości, jak i przez laików, którzy cenią sobie wygodę i łatwość stosowania.

Sklep z kosmetykami samochodowymi Dr. Marcus

Niektóre produkty Dr. Marcus znajdziesz w supermarketach, na stacjach benzynowych i u dystrybutorów. Możesz również złożyć zamówienie w sklepie internetowym www.dr-marcus.pl, w którym znajdziesz wiele produktów z przeznaczeniem do Twojego auta. Jeśli dbać o auto, to tylko z profesjonalnymi produktami od Dr. Marcus!

5/5 - (2 votes)

Wymiana oleju samochodowego na co zwracać uwagę.

Poprzedni

Jazda samochodem zimą – jak jeździć, by było bezpiecznie?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka