produkcji felg stalowych

Okres zimowy jest szczególnie trudny dla felg i właśnie wtedy obnaża wszelkie niedociągnięcia produkcyjne oraz mierną jakość. Woda, błoto, tłuste naloty kurzu oraz sól czynią spustoszenie w strukturze stopów metali, z których wykonane zostało auto. Felgi stalowe znajdują się na pierwszej linii i to od nich w głównej mierze zależy bezpieczeństwo użytkowników pojazdów. Jak procesy produkcyjne felg stalowych mogą wpłynąć na ich jakość? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w niniejszej publikacji.

Cykl produkcyjny felg stalowych uwzględniający jakość

Felgi stalowe niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Wynika to między innymi ogromnych ilości aut sprowadzanych zza granicy, zasilających rynek samochodów używanych. Felgi stalowe stanowią doskonałe uzupełnienie, poza tym odgrywają istotną funkcję, jako walor wpływający na poprawę wizerunku pojazdu.

Po swojej stronie producent felg ma jeszcze jeden argument: „Duża wytrzymałość i niski koszt zakupu felg stalowych StahlRader sprawia, że są one często wybierane zarówno na sezon zimowy jak też z przeznaczeniem do aut terenowych używanych w trudnych warunkach, gdzie częstotliwość uszkodzeń jest duża. Układ jezdny, a więc szczególnie koła, są podstawowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, dlatego też w ofercie posiadamy towar wyłącznie od sprawdzonego producenta. Daje nam to pewność zadowolenia klientów”. (cyt. http://ladnefelgi.pl/)

Jakość felg jest ustalana już w fazie projektowania produktów. Z kolei wykorzystanie maszyn umożliwiających szybkie i precyzyjne wykonanie skomplikowanych elementów przy użyciu wielu narzędzi (centra obróbcze CNCT) pozwala na zminimalizowanie ilości odpadów metalowych, co w prostej linii prowadzi do obniżenia kosztów produkcji.

Materiały niezbędne do wytwarzania felg dobierane są ściśle pod kątem warunków, w jakich przyjdzie im funkcjonować. Głównie chodzi o stal walcowaną na gorąco, niepoddawaną trawieniu. Lepszą jakość spawów gwarantuje drut ze stali krzemowo-manganowej, natomiast farby zawierają poliestry, polimery akrylowe lub winylowe.

Felgi StahlRader, badania i testy

Felgi StahlRader są malowane proszkowo, jest to jedna z najskuteczniejszych metod pokrywania powierzchni metalowych powłoką farby. Technologia proszkowa skutecznie zabezpiecza przed korozją, chemikaliami i uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto wykonanie jest równomierne i estetyczne. Felgi są następnie sprawdzane w komorach solnych, odzwierciedlających trudne warunki, w jakich przyjdzie im pracować.

Malowanie proszkowe felg, korzyści:

  • Trwałość nałożonej farby;
  • Ochrona felgi przed korozją;
  • Ochrona felgi przed środkami chemicznymi;
  • Ochrona felgi przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • Względy estetyczne.

Powyższe zabiegi sprawiają, iż najwyższe parametry jakości potwierdzają liczne certyfikaty (ISO, ASO, VIA i JWL) oraz długi okres gwarancji producenta. Zwieńczeniem procesu wytwarzania są testy, które musi przejść każdy produkt przed przekazaniem do dystrybucji.

Badania jakościowo-wytrzymałościowe:

  • Badanie wytrzymałości pod obciążeniem,
  • Testy rozciągliwości,
  • Testy bicia promieniowego (dopuszczalne odchylenia wynoszą do 0,8 mm),
  • Testy dynamicznego wyważania,
  • Testy odporności na korozję,
  • Test szczelności,
  • Test powłoki lakierniczej,
  • Diagnostyka aparatem rentgenowskim integralności struktury oraz braku mikropęknięć.

Podział cyklów produkcyjnych na etapy umożliwia pełną kontrolę wykonania na każdym z nich. Wszelkie wykryte nieścisłości zapobiegają przekazaniu produktu do dalszej obróbki, to z kolei daje pełną gwarancję, że felga stalowa spełnia wszystkie wymagane kryteria jakości.

Okres zimowy jest ostatecznym i najtrudniejszym testem wytrzymałościowym. Liczne pozytywne opinie kierowców świadczą dobitnie o tym, że felgi StahlRader wychodzą z tej próby zwycięsko.

4.7/5 - (7 votes)

Wynajem busa podczas przeprowadzki – warto czy nie?

Poprzedni

Hamulce bębnowe – co warto o nich wiedzieć?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka