Używane samochody

Decyzja o wymianie samochodu często wiąże się z wyborem: auto nowe czy używane? Samochody z drugiej ręki to często korzystniejsza opcja, i to z wielu powodów. Dodatkowo, na rynku dostępne są firmy, które sprawnie i rzetelnie sprawdzą samochód, udzielą gwarancji i dostarczą pod Twój dom. Zobaczmy, jakie są plusy używanych aut.

Plusy używanych aut

Niższa cena

Bez wątpienia auta używane są tańsze niż ich salonowe odpowiedniki. A przecież właśnie cena jest jednym z kluczowych czynników, które bierzemy pod uwagę, wybierając samochód. Chociaż nowe auto pachnie świeżością i dopiero co wyjeżdża z salonu, jego wartość może szybko maleć. W pierwszych 5 latach eksploatacji to może być nawet 40-60 procent. Dużo zależy od marki, modelu oraz jakości serwisowania, jednak jedno jest pewne: auta używane są po prostu tańsze.

Dostępne natychmiast

Obecnie coraz częściej trzeba czekać za zamówionym w salonie samochodowym nowym modelem. Niekiedy produkcja podzespołów trwa dłużej, niż obiecuje dealer i część klientów frustruje przedłużające się oczekiwanie. Na szczęście auta używane są dostępne od ręki. Zwykle wszystkich formalności związanych z zakupem, nawet jeśli rodzajem finansowania jest kredyt, można dopełnić w kilkanaście minut. Kupując auto z drugiej ręki, prosto od sprzedawcy wyjeżdżasz nim do domu.

Duży wybór

W przypadku modeli salonowych, dostępność ogranicza się do aktualnej oferty danej marki. Auta używane dają o wiele większe możliwości. Ich plusem jest na przykład duży wybór. Portale z ogłoszeniami pozwalają przebierać w markach, modelach, wersjach silnikowych, a nawet rodzajach fabrycznego wyposażenia. Setki tysięcy ogłoszeń do pewnik, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Przewidywalność

Samochody kilkuletnie lub nawet ze starszych roczników można znaleźć w dobrym stanie i z niskim przebiegiem. Ponieważ auta używane są obecne na drogach od jakiegoś czasu, kierowcy dobrze znają typowe dla modeli usterki. Łatwo więc przewidzieć, jakie będą koszty eksploatacji i serwisowania, oraz cenę podzespołów. W przypadku nowych samochodów jesteśmy w pierwszych latach zdani na drogie przeglądy w ASO, a możliwe awarie są nadal zagadką.

Jak mądrze kupować auta używane

Zakup auta z drugiej ręki może wydawać się trudny, szczególnie dla osób, które niewiele znają się na motoryzacji. W popularnych portalach ogłoszeniowych każdy samochód świetnie się prezentuje – przynajmniej na zdjęciach. Rzeczywistość potrafi nieprzyjemnie rozczarować. Nawet oględziny auta w towarzystwie znajomego, który ma doświadczenie, nie zawsze rozwiązują sprawę – niektórych usterek nie widać na pierwszy rzut oka.

Jeśli chcesz mądrze kupować auta używane, rozważ skorzystanie z ciekawej opcji, jaką niedawno otrzymali fani motoryzacji. Portale, takie jak carvago.com pomagają zorganizować szczegółową kontrolę stanu technicznego auta, zanim jeszcze zdecydujesz się na zakup. Rozpoznanie potencjalnych usterek to doskonały sposób na bezpieczne zakupy, wolne od niespodzianek. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy na co dzień zajmują się naprawą i serwisem czterej kółek. Dzięki temu w pełni wykorzystasz pusty aut używanych.

5/5 - (1 vote)

Rodzaje tworzyw sztucznych, które można wykorzystywać w przemyśle

Poprzedni

Rodzaje wycieraczek samochodowych – czym się różnią między sobą?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady