Olej silnikowy wymiana

Użytkownik samochodu powinien doskonale to wiedzieć – samochód nie będzie funkcjonował prawidłowo bez wysokiej jakości oleju silnikowego. Wybierając kiepskie mieszanki i nie wymieniając oleju dostatecznie często, narażamy jednostkę napędową na poważne uszkodzenia. Wszyscy chcemy, aby poruszanie się pojazdem było komfortowe i wydajne – sprawdź ofertę olejów silnikowych sklepu Dbamtomam i przekonaj się, że dzięki naszym produktom bez problemu osiągniesz taki efekt. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa – zapraszamy!

Na co zwracać uwagę przy kupnie oleju samochodowego?

Zacznijmy od tego, że podczas zakupu oleju silnikowego należy dokładnie zwracać uwagę na oznaczenia, jakie znajdują się na opakowaniu. Zanim zdecydujemy się na zakup preparatu, musimy sprawdzić, czy jego parametry przystosowane są do potrzeb naszego silnika. Producent samochodu szczegółowo określa rodzaj mieszanki optymalnej dla danej jednostki napędowej, dlatego nawet nie znający tematu kierowcy nie powinni mieć problemu z dopasowaniem formulacji

Pod uwagę należy wziąć także takie kwestie jak: baza olejowa, lepkość oleju, zawartość SAPS czy klasyfikacja ACEA lub API. Wszystkie te parametry określają właściwości oleju i jego jakość. Ważny jest również klimat, w jakim będziemy jeździćolej 5W30 będzie pracował optymalnie w innym zakresie temperatur niż na przykład olej 0W20.

Olej samochodowy – co ile wymieniać?

Tak jak w przypadku wyboru oleju, tak podczas wyznaczania terminu jego głównym wyznacznikiem powinny być wskazania producenta samochodu. Jednostki napędowe poszczególnych aut różnią się od siebie na tyle, że nie ma uniwersalnego czasu, w którym olej zachowuje swoje właściwości.

Zakłada się jednak, że niezależnie od przebiegu olej należy wymienić przynajmniej raz w roku. Jeżeli samochód jest mocno wyeksploatowany, świeży olej silnikowy powinno się wlewać średnio co 15–20 tysięcy kilometrów.

Oleje silnikowe w ofercie sklepu Dbamtomam – postaw na jakość

Wybierając oleje dostępne w naszym sklepie, nie możesz źle trafić – oferta składa się z produktów pochodzących od najlepszych producentów tego typu preparatów. Najnowsze technologie, doskonała jakość i duża liczba dodatków uszlachetniających. Takie mieszanki znajdziesz na stronie Dbamtomam – starannie wyselekcjonowaliśmy wyłącznie najwyższej klasy oleje silnikowe do różnego rodzaju pojazdów.

Poza olejami posiadamy także szeroki wybór różnego rodzaju chemii do czyszczenia samochodu, oraz wymienne filtry olejowe, kabinowe czy powietrza, a także liczne akcesoria poprawiające komfort jazdy. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swój samochód, sprawdź naszą ofertę już dziś – jesteśmy przekonani, że znajdziesz to, czego potrzebujesz. Zapraszamy!

5/5 - (1 vote)

Biezna termoaktywna męska – czy warto nosić ją latem?

Poprzedni

Bagażniki rowerowe – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady