Nowe odsłony flagowych modeli aut

Trwa obecnie przełomowy moment w historii motoryzacji, ze względu na rozpoczęcie się ery samochodów elektrycznych. Pojazdy wyposażone w silniki spalinowe także mają się dobrze, czego dowodem mogą być nowe odsłony wielu modeli najważniejszych marek. Niektóre z tych samochodów doczekały się licznych usprawnień, dzięki którym mają szansę zyskać duże powodzenie wśród nabywców. Na które zmodernizowane odsłony flagowych aut motoryzacyjnych gigantów warto zwrócić uwagę?

Land Rover Defender

Nowy Land Rover Defender to godny następca swojego poprzednika, uznawanego dziś za samochód legendarny. Samochód ten zaprojektowany został w wersji z niewielkimi, niemal pionowymi szybami oraz specyficznymi oknami dachowymi, które upodabniają go do modelu produkowanego już od 1947 roku. W nowej generacji Defender stał się pojazdem przyjaźniejszym środowisku i oszczędniejszym w zużyciu paliwa, a jednocześnie doskonale przystosowanym do jazdy miejskiej.

W porównaniu z poprzednikiem, samochód ten pozwala na osiągnie znacznie wyższych prędkości. Auto zyskało też na komforcie, który stoi na poziomie zbliżonym do SUV-ów. Land Rover Defender w najnowszej odsłonie pozostaje samochodem nieodbiegającym od standardów ustanowionych przez konkurencję.

Land Rover Defender

Chevrolet Corvette Stingray C8

Corvette to amerykańska ikona segmentu pojazdów sportowych, która wraz z nadejściem ósmej już odsłony ma szansę awansować do wyższej klasy. Pojazd wyposażony został w centralnie umieszczoną jednostkę, która zapewnia optymalną równowagę podczas jazdy. W porównaniu z poprzednikiem, C8 pozbawiony został resorów piórowych w tylnym zawieszeniu. – zamiast nich wykorzystano innowacyjny układ wielowahaczowy.

Zobacz także >> Jakie rękawice motocyklowe kupić?

W Corvette wciąż jednak znajduje się stylowy zdejmowany dach targa, a także silnik small block o pojemności 6,2 L. W wersji podstawowej osiąga on moc 502 KM, umożliwiając przyspieszenie do setki w ciągu niewiele ponad dwóch sekund oraz osiąganie prędkości maksymalnej 312 km/h. Motor efektywnie współpracuje z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią 8-biegową, która może być obsługiwana także ręcznie – za pośrednictwem manetek zlokalizowanych przy kierownicy.

Skoda Octavia RS Combi

Kolejna generacja słynnego czeskiego modelu posiada turbodoładowany silnik 2-litrowy, którego moc sięga około 300 KM. Nie tylko zapewnia on wzorowe osiągi, ale też przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa. W Octavii RS kierowca ma do dyspozycji wyjątkowo przestronne wnętrze kabiny, a także 1700 l przestrzeni bagażowej. Model wyposażony został w aktywne zawieszenie, które zwraca uwagę zastosowaniem układu dynamicznej kontroli amortyzacji DCC.

Rozwiązanie to wzbogacone zostało systemem, który pozwala na swobodne wybieranie ulubionych ustawień – np. zwykłego, sportowego, ekologicznego czy samodzielnie zdefiniowanego przez kierowcę – Individual. Pojazd ten wyróżnia się stosunkowo powściągliwą stylistyką nadwozia, jednak rekompensuje to niezwykle rozbudowane wyposażenie. Skoda Octavia RS jest dzięki niemu samochodem nie tylko komfortowym, ale również wyjątkowo bezpiecznym.

Skoda Octavia RS Combi

Toyota Mirai

Druga generacja Toyoty Mirai ma szansę zyskać ogromną popularność wśród kierowców. Model ten jest typowym sedanem o eleganckich, pełnych kształtach oraz równych proporcjach. Pojazd zachwyca też estetycznie obniżonymi liniami bocznymi, energicznym nadwoziem oraz opływowymi felgami. W porównaniu z poprzednią odsłoną, modernizacji uległ przede wszystkim napęd. Nie tylko oferuje on wyższą moc, ale też znacznie lepsze osiągi. Nowa odsłona Mirai posiada aż trzy zbiorniki wodoru, których łączna pojemność umożliwia zatankowanie większej ilości paliwa.

Wiele starszych modeli Toyoty nabyć można na wyprzedaży rocznika. Każdego roku japońska marka organizuje specjalne promocje, pozwalające na zakup nowego auta z salonu w bardzo atrakcyjnej cenie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie: https://wyprzedaz-rocznika.pl/wyprzedaze-toyoty-z-rocznika-2019/. Samochody dostępne są praktycznie od ręki, a na dodatek posiadają imponujące wyposażenie – np. czujniki parkowania, kamery cofania czy systemy pilnujące toru jazdy.

4.9/5 - (7 votes)

Lavard online – Płaszcze Męskie

Poprzedni

BMW R18 Dragster – Motorrad prezentuje nowy motocykl

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości