Lokalizacja pojazdu z wykorzystaniem monitoringu GPS na telefonie

Lokalizacja pojazdu z wykorzystaniem monitoringu GPS — czy to skuteczny sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo samochodu?

Wśród wielu zawodowych kierowców panuje przekonanie, że wyjazdy w dalekie trasy są ryzykowne. Zwłaszcza jeśli podróżuje się do państw, gdzie dość często zdarzają się napady i rabunki. W jaki sposób można minimalizować ryzyko? Inwestując w profesjonalny monitoring GPS.

Statystyka nie pozostawia złudzeń

 

Śledzenie floty pojazdów to już nie opcja, a obowiązek. Zgodnie z danymi zgłoszonymi przez TAPA, tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2019 roku, liczba zgłoszonych incydentów na drogach radykalnie wzrosła. W styczniu o 68%, a w lutym aż o 77% względem poprzedniego roku.

Tak duża ilość napadów i kradzieży znalazła też realne odzwierciedlenie w stratach finansowych. Te wynoszą nawet 9 milionów euro miesięcznie (41 milionów złotych). Oznacza to wymierne problemy finansowe dla działalności, które padną ofiarą złodziei.

W Europie szczególnie niebezpieczne są trasy łączące Francję z Hiszpanią, a także te, które prowadzą z Grecji i Bułgarii na północ, przez Węgry i Rumunię. Zdarzają się też problemy u naszych zachodnich sąsiadów. Polska także nie jest w pełni bezpiecznym dla kierowców krajem. Nagminnie zdarzają się kradzieże paliwa: zwłaszcza w centralnej oraz południowo-wschodniej części kraju.

Czym wyróżnia się profesjonalny system monitoringu pojazdów (GPS)?

Śledzenie floty pojazdów nie wymaga już ciągłej koordynacji na podstawie danych od kierowcy. Jeśli skorzystamy z dedykowanego systemu monitoringu pojazdów, na przykład od Navifleet, to całym procesem będzie można zarządzać z poziomu dedykowanej, prostej w obsłudze, aplikacji.

Dzięki temu narzędziu możemy sprawdzić położenie pojazdów, ich prędkość, informacje o pracy silnika, a także wiele innych danych, które pobierane są z magistrali CAN. Z poziomu aplikacji można też udostępnić wybrane dane naszym partnerom biznesowym, do których zmierza ładunek.

Profesjonalne monitorowanie pojazdów GPS daje nam też dostęp do wielu rozwiązań, dzięki którym możemy szybko zaplanować trasę. Nie trzeba znajdować się przed komputerem i analizować wielu różnych informacji z poprzednich kursów. Wystarczy aplikacja i połączenie z internetem.

Użytkownicy, którzy cenią wygodę, powinni docenić też takie funkcje, jak automatyczne przypomnienie o konieczności opłacenia polisy OC lub AC, a także dane o terminie zbliżającego się przeglądu technicznego, bez którego pojazd nie będzie mógł wyjechać w trasę. W zależności od wybranej opcji powiadomienia będą przychodzić na naszą skrzynkę e-mail lub jako wiadomość SMS.

Lokalizacja pojazdów to tylko jeden z obszarów, o który warto zadbać

Najlepsze dedykowanie oprogramowanie można poznać po tym, że jest jednocześnie proste w obsłudze i rozbudowane. Same dane o położeniu pojazdu — mimo tego, że dają już pewne pojęcie o sytuacji kierowcy, który właśnie jest w trasie — to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Warto upewnić się, jakie jest spalanie pojazdu, ile jeszcze czasu kierowca może prowadzić auto, zanim będzie musiał odpocząć oraz przeanalizować dane o ładunku. Dopiero po połączeniu tych wszystkich informacji w jedną, spójną, całość, będziemy w stanie zarządzać naszą firmą w sposób kompleksowy.

Inwestycja w dedykowane oprogramowanie, którego możliwości wykraczają ponad śledzenie floty pojazdów, to świetne rozwiązanie, które może dla naszej firmy oznaczać wymierne oszczędności. Pracownicy, którzy dotychczas zajmowali się tym procesem, będą mogli skupić się na innych zadaniach, na przykład na przyjmowaniu nowych zamówień, co pozytywnie wpłynie na czas realizacji zobowiązań wobec kontrahentów.

5/5 - (3 votes)

Części do skuterów – jak znaleźć dobrego dostawcę?

Poprzedni

Gdzie kupić nowe opony do samochodu?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady