Kasa fiskalna online

Obowiązek posiadania kasy fiskalnych dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż. Bez kasy fiskalnej nie można wydawać paragonów ani legalnie sprzedawać większości towarów lub usług. Obecnie coraz więcej firm jest zainteresowanych kasami fiskalnymi online. Dowiedz się, czym są i kto powinien je posiadać.

Czym są kasy fiskalne online?

Kasy online to urządzenia, które są wyposażone w moduły umożliwiające komunikowanie się z Centralnym Repozytorium Kas. Urządzenie łączy się z Repozytorium zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jego działanie przypomina nieco drukarki fiskalne online. Dzięki fiskalizacji kasy w gastronomii, kancelariach prawnych, czy też w gabinetach lekarskich ogranicza się liczbę wyłudzeń podatkowych.

Do zakupu kasy fiskalnej online poszczególne branże są zobowiązane w innym czasie. Urzędy skarbowe będą mogły sprawdzić na bieżąco, jakich transakcji dokonuje przedsiębiorstwo. Głównym zadaniem kas fiskalnych online jest wysyłanie do Centralnego Repozytorium Kas informacji, które umożliwiają kontrolowanie uczciwości przedsiębiorców. Kasa zdalnie przesyła dane, gdyż posiada stałe połączenie z Internetem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy sektor gospodarki będzie zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej online. To, w jakim czasie będzie musiał ją wyprowadzić, jest wskazane w ustawie. Stacjonarne placówki gastronomiczne muszą posiadać urządzenia tego typu od 1 lipca 2020 r. W przypadku lekarzy ten sam obowiązek działa od 1 stycznia 2021 r. Takie same ustalenia jak w przypadku lekarzy obowiązują prawników.

Kto powinien posiadać kasę fiskalną online?

Ministerstwo Finansów wskazało dokładnie, które grupy przedsiębiorców są zobowiązane do wymiany dotychczasowych kas fiskalnych. Zakup kasy fiskalnej online jest wymagany w branży motoryzacyjnej i wulkanizacyjnej. Dotyczy to firm, które zajmują się naprawą pojazdów silnikowych i motorowerów. Ponadto urządzenie muszą posiadać warsztaty, które naprawiają i wymieniają opony, bieżnikują i regenerują ogumienie pojazdów. Kasa fiskalna online powinna znaleźć się również na stacjach, które sprzedają benzynę, olej i gaz.

Z pomocą kas fiskalnych online rozliczają się również usługi gastronomiczne, branża hotelarska i podmioty, które oferują pokrewne dla nich usługi. Ministerstwo Finansów zobowiązało również do założenia kas online składy węgla, brykietu, koksu i półkoksu, które są przeznaczone do wykorzystania w celu ogrzewania budynków. Usługi fryzjerskie, kosmetyczne oraz branża fitness także powinny posiadać kasę fiskalną łączącą się z internetem. Ten sam obowiązek posiadają branża budowlana, dentyści oraz prawnicy.

Sprawdź ofertę https://www.escsa.pl/sklep/kasy-fiskalne-online.html

Przenośna kasa fiskalna online – dla kogo jest polecana?

W niektórych branżach zamiast zwykłej kasy fiskalnej można zdecydować się na urządzenie mobilne. Mobilna kasa fiskalna online jest legalna i praktyczna, dlatego przedsiębiorcy mogą po nią sięgać, jeśli tradycyjne, stacjonarne urządzenie nie sprawdziło się w ich działalności. Mobilny sprzęt ma niewielkie rozmiary, jest lekki i posiada sprawnie działające łącze z Internetem. Wystarczy, że na terenie lokalu znajduje się łącze Wi-fi, a kasa będzie działać prawidłowo. Przenośne urządzenie jest szczególnie polecane do restauracji. Kelner może z nim podejść do stolika klienta i odebrać płatność za podany posiłek. Dzięki temu gość restauracji nie musi fatygować się do baru lub innego miejsca, w którym znajduje się kasa fiskalna. Ta niewielka zmiana sprawia, że klient jest bardziej zadowolony z usługi i chętnie korzysta z niej ponownie.

5/5 - (2 votes)

Kiedy sprawdzić historię pojazdu?

Poprzedni

Wybierz najlepszą szkołę nauki jazdy w Krakowie

Następny

Zobacz także

Więcej Biznes