Volvo jako bezpieczne auto

Bezpieczeństwo to jeden najbardziej istotnych aspektów, jakie bierze się pod uwagę podczas produkcji samochodów. Dla wielu osób stanowi ono kluczowy czynnik decydujący o wyborze danej marki lub konkretnego modelu. Uważa się, że jednym z producentów oferujących najbezpieczniejsze pojazdy jest Volvo. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co wpływa na bezpieczeństwo samochodu oraz czy dealer Volvo to osoba, która faktycznie sprzedaje najbezpieczniejsze auta na świecie.

Co wpływa na bezpieczeństwo samochodu?

Na bezpieczeństwo samochodu składa się zastosowanie systemów bezpieczeństwa, takich jak ABS, odpowiadający między innymi za skrócenie drogi hamowania, ESP, który stabilizuje pojazd podczas poślizgu, czy nowoczesny system rozpoznawania znaków drogowych, mający za zadanie ostrzeżenie kierowcy oraz spowolnienie auta w przypadku przekroczenia prędkości. Duże znaczenie ma także konstrukcja, a w szczególności układ nadwozia. Powinien on w jak największym stopniu minimalizować skutki kolizji. Ponadto bezpieczeństwo jest warunkowane ilością poduszek powietrznych.

Czy dealer Volvo oferuje najbezpieczniejsze samochody na rynku?

Volvo to szwedzka marka pojazdów, która na tle konkurencji wyróżnia się ponadprzeciętną dbałością o bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów, ale także pieszych znajdujących się w pobliżu. Od początku istnienia jej celem jest stałe podnoszenie standardów w tym zakresie. To właśnie ten producent jako pierwszy w latach 50. wprowadził rewolucyjne trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Zakup samochodu od dealera Volvo jest zdecydowanie rozsądnym wyborem.

Jak ocenia się stopień bezpieczeństwa samochodów?

Na stopień bezpieczeństwa samochodu wpływa wiele kwestii — są to nie tylko nowoczesne systemy bezpieczeństwa, ale też konstrukcja pojazdu, czy jego wyposażenie. Bardzo ważną rolę odgrywa również stan techniczny. Ma to szczególne znaczenie po zakupie używanego auta, które może posiadać wady ukryte. W tej kwestii warto zaufać autoryzowanym sprzedawcom, jak dealer Volvo.

Oceną bezpieczeństwa pojazdów w zajmuje się niezależna organizacja Euro NCAP. Opinię wystawia ona na podstawie testów zderzeniowych, które odzwierciedlają rzeczywiste sytuacje kolizyjne. Ocena przedstawiana jest w postaci gwiazdek, a na finalną notę składają się cztery kategorie — bezpieczeństwo dorosłego pasażera, bezpieczeństwo dziecka, bezpieczeństwo pieszych oraz działanie systemów bezpieczeństwa.

Czy dealerzy Volvo mogą się pochwalić wysokimi wynikami w testach Euro NCAP?

Potwierdzeniem bezpieczeństwa pojazdów marki Volvo są wyjątkowo wysokie noty zdobyte podczas testów Euro NCAP. Idealnym przykładem jest Volvo V40, które w 2012 roku zapewniając 98% ochrony pasażerów i 100% ochrony pieszych, otrzymało tytuł najbezpieczniejszego samochodu w historii testów. Obecnie dumą każdego dealera Volvo jest, należące do liderów bezpieczeństwa, Volvo XC60.

W obecnych czasach kwestia bezpieczeństwa samochodów jest wyjątkowo istotna. Wysoką dbałość o ten aspekt zapewnia producent, a także dealer Volvo.

Szukasz niezawodnych rozwiązań, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w pracy?

Odkryj nasz sklep BHP – Gvarant.pl partner w ochronie na każdym kroku! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów BHP: od odzieży ochronnej, poprzez obuwie robocze, aż po sprzęt zabezpieczający.

Oceń ten post post

Gdzie kupić nowe opony do samochodu?

Poprzedni

Jak szybko sprzedać stare auto?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka