Serwis samochodów ciężarowych

Jak pokazują badania GUS, polska branża transportu drogowego rozwija się w średnim tempie kilkunastu procent rocznie. Nasze firmy transportowe są obecnie w szczycie fazy wzrostu i znajdują się na pozycji lidera w Europie. Specjaliści wieszczą, że rozwój sektora przewozu towarów w perspektywie najbliższych lat będzie jeszcze postępować. Niestety, podobnie jak samochody osobowe, auta ciężarowe i dostawcze także ulegają od czasu do czasu różnego rodzaju awariom. Właściciele firm transportowych i spedycyjnych nie mogą sobie pozwolić na przestój związany z niesprawną flotą. W związku z tym zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi serwisowe stale rośnie. Czym kierować się przy wyborze warsztatu TIR?

Jakie cechy powinien mieć dobry warsztat samochodów ciężarowych?

Naprawa samochodu ciężarowego, podobnie jak innych pojazdów, wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. W przypadku nagłych awarii nie pomogą serwisy zajmujące się naprawą aut osobowych – tutaj potrzebne jest profesjonalne podejście, specjalistyczny sprzęt oraz umiejętności. Nasza ogólna rada jest taka, aby wybrać serwis specjalizujący się w naprawie aut ciężarowych i dostawczych. Na samym początku należy upewnić się, czy dany warsztat jest odpowiednio wyposażony i dysponuje sprzętem umożliwiającym naprawę zarówno elementów mechanicznych, jak i elektronicznych.

Zobacz także >> Jak wybrać najlepszy preparat do mycia felg samochodowych?

Serwis samochodu ciężarowego wiąże się przede wszystkim z wymianą uszkodzonych podzespołów, montażem i demontażem części, a także wymianą filtrów czy oleju. Niekiedy serwis ciężarówki czy tira wymaga również działań zaawansowanych, jak naprawa skrzyni biegów, silnika czy pompy wtryskowej. Jedną z cech, którą powinien charakteryzować się dobry warsztat samochodowy, jest dyspozycyjność. Wyłączenie ciężarówki z użytku może prowadzić do strat finansowych firm transportowych, dlatego zawsze warto mieć pod ręką kontakt do sprawdzonego mechanika.

Zobacz także >> https://emoto.com.pl/leasing-samochodu-dostawczego/

Nie od dziś wiadomo, że koszt przeglądów i napraw pojazdów ciężarowych stanowi znaczne obciążenie dla przedsiębiorstw sektora transportu drogowego. Koszty te można jednak częściowo wyeliminować korzystając z autoryzowanego warsztatu TIR wykonującego naprawy solidnie i starannie. Dobry serwis ciężarówek korzysta z wykwalifikowanych pracowników, jasnych cenników oraz korzystnych pakietów serwisowych. Nie bez znaczenia jest wielkość pomieszczenia, w którym znajduje się serwis TIR – tak duży samochód nie zmieści się bowiem w zwykłym warsztacie.

Sprawdzony i polecany serwis aut ciężarowych

Pamiętajmy, że wyeliminowanie usterki w przypadku tira wymaga specjalistycznej wiedzy i kompleksowego sprzętu. Naprawa tirów to zupełnie inna bajka niż usuwanie awarii w samochodach osobowych. Zaawansowane naprawy ciężarówek warto powierzyć ekspertom. Jednym z polecanych warsztatów samochodowych specjalizujących się w naprawie samochodów ciężarowych i tirów jest Centrum Serwisowe Mostki. Firma dysponuje zaawansowanym centrum logistyczno-serwisowym, z nowoczesnym zapleczem narzędziowym. W warsztacie zatrudnieni są świetnie wyszkoleni mechanicy, mający wieloletnie doświadczenie wraz z rozległą wiedzą z zakresu przeglądów i napraw. Jednym z atutów centrum serwisowego jest idealna lokalizacja, tuż przy drodze tranzytowej. Autoserwis Mostki znajduje się przy głównym szlaku komunikacyjnym Wschód – Zachód, przy DK92, tuż obok znanego i lubianego przez kierowców samochodów ciężarowych PORT 200, oferującego pyszne obiady, myjnię TIR oraz obszerny i bezpieczny parking.

Centrum Serwisowe Mostki jest jednym z największych, najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych warsztatów samochodowych w kraju. Obiekt oferuje wszystkie usługi serwisowe, przeglądy, naprawy, obsługę klimatyzacji, serwis opon, Webasto i inne. Warto dodać, że w ramach Centrum Serwisowego Mostki działa też stacja kontroli pojazdów. OSKP wykonuje okresowe i dodatkowe badania techniczne pojazdów ciężarowych i osobowych, a także badania co do zgodności z warunkami technicznymi aut zabytkowych.

Oceń ten post post

Sprzęgła hydrokinetyczne – element z XIX wieku w naszych samochodach

Poprzedni

Dlaczego warto zmienić zawieszenie na gwintowane?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady