Jak otworzyć samochód bez kluczyków?
Źródło zdjęć: freepik.com

Co zrobić, kiedy nie masz kluczyków do swojego samochodu lub co gorsza, zatrzasnąłeś je w środku? Jak poradzić sobie wówczas z otwarciem pojazdu, aby nie uszkodzić nic w pojeździe? Jakie kroki możesz podjąć, aby odblokować drzwi samochodu, jeśli się zatrzasnęły? Podczas gdy wiele pojazdów z zapłonem na przycisk ma zabezpieczenia zaprojektowane, aby temu zapobiec, blokady nadal stanowią problem dla milionów kierowców, których pojazdy używają konwencjonalnych kluczyków do stacyjki i zamków w drzwiach (dotyczy to kierowców, których samochody są wyposażone w elektroniczne breloki).

Zadzwoń do ślusarza

Jest to z pewnością jeden z pierwszych i podstawowych kroków, niestety często dość kosztowny. Wiele firm oferuje usługi takie jak awaryjne otwieranie samochodu. Tarnów posiada nawet usługi całodobowe, dzięki czemu uzyskamy pomoc niezależnie od sytuacji.

Użyj sznurka, aby odblokować drzwi

Długi, wytrzymały sznurek, taki jak sznurowadło, może pomóc w odblokowaniu drzwi samochodu. Zauważ, że ta metoda działa tylko w samochodach, które mają tradycyjny, słupkowy zamek drzwi z małą gałką u góry. Oto jak odblokować drzwi samochodu za pomocą sznurka:

  • Zawiąż supeł na środku sznurka.
  • Użyj ogranicznika do drzwi lub cienkiego kawałka drewna, aby delikatnie podważyć przestrzeń między górną częścią ramy okiennej drzwi przednich a nadwoziem pojazdu (tak daleko od tyłu górnej ramy drzwi, jak to możliwe). Jeśli będziesz postępować z tym procesem zbyt agresywnie, możesz wygiąć ościeżnicę, powodując przeciek powietrza i gwizdek wiatru, więc zachowaj ostrożność.
  • Użyj utworzonego otworu, aby opuścić pętlę do kabiny samochodu.
  • Wyreguluj końce sznurka, aż węzeł ślizgowy znajdzie się wokół słupka zamka drzwi, poniżej wystającego górnego końca.
  • Zaciśnij supeł wokół słupka, ciągnąc za oba końce sznurka.
  • Gdy węzeł jest zabezpieczony, pociągnij słupek do góry, aby odblokować samochód.

Wypróbuj wieszak na ubrania z pręta lub drutu

Możesz także użyć drążka lub wyprostowanego drucianego wieszaka na ubrania, aby odblokować pojazd. Ta metoda działa najlepiej w samochodach, które mają elektryczne zamki drzwi i przyciski blokady umieszczone na podłokietniku.

  • Użyj ogranicznika do drzwi lub cienkiego kawałka drewna, aby delikatnie podważyć przestrzeń między górną częścią jednej z ram okien przednich drzwi samochodu a jego nadwoziem. Postępuj powoli i bądź delikatny, aby uniknąć uszkodzenia pojazdu.
  • Wsuń pręt lub wyprostowany wieszak na ubrania do utworzonego otworu.
  • Użyj drążka lub wieszaka na ubrania, aby przesunąć lub wcisnąć klapkę lub przycisk zamka drzwi samochodu i otworzyć drzwi samochodu.

Pamiętaj, że wepchnięcie sznurka lub drucianego wieszaka na miejsce w tak ograniczonej przestrzeni jest niezwykle trudne. Może to zająć trochę czasu i wiele prób wmanewrowania tych prowizorycznych narzędzi na miejsce, jednak nie jest to niemożliwe. Bądź cierpliwy i nie poddawaj się! Jedna z tych metod może pomóc w odblokowaniu drzwi samochodu, gdy jest zablokowany.

 

5/5 - (2 votes)

Jak szybko pozbyć się używanego samochodu?

Poprzedni

Strony z autami z Niemiec – używane samochody w doskonałym stanie

Następny

Zobacz także

Więcej Porady