Hyundai Bayon na ulicy

Hyundai Bayon to jeden z najnowszych modeli w gamie koreańskiego producenta. Samochód od razu przykuwa uwagę bardzo interesującą stylistyką, ale nie to jest jego największym atutem. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z autem nieprzeciętnie funkcjonalnym, które wymyka się klasycznej definicji crossovera. Przyjrzyjmy się bliżej temu bardzo ciekawemu modelowi.

Nowoczesny design

Hyundai Bayon został zaprojektowany zgodnie z najnowszą filozofią koreańskiej marki, nazwaną Sensous Sportiness. Zakłada ona perfekcyjną symbiozę pomiędzy walorami estetycznymi i użytkowymi. Wszystkie detale zewnętrzne i wewnętrzne mają pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i wspierać kierowcę – przykładem może być tutaj nowoczesne oświetlenie LED, efektowne, a przy tym znacząco poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy po zmroku.

Jeśli chodzi o znaki rozpoznawcze modelu Bayon, to na pewno zaliczymy do nich masywny grill z charakterystycznymi reflektorami przednimi oraz tylne światła wykonane w technologii LED, które kształtem nawiązują do strzałki.

Skromna, ale wystarczająca oferta silnikowa

Hyundai Bayon zaskakuje ograniczonym wyborem jednostek napędowych. Z drugiej strony aktualna oferta silnikowa powinna być w zupełności wystarczająca, gdy weźmiemy pod uwagę przeznaczenie tego samochodu. Jego naturalnym środowiskiem jest miasto, gdzie nie potrzeba wybitnej dynamiki czy wysokiej prędkości maksymalnej.

Gamę jednostek napędowych otwiera doskonale znany silnik Hyundaia, czyli 1.2 MPI o mocy 84 KM, połączony z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. To sprawdzona, bezawaryjna jednostka, która zapewnia wystarczającą dynamikę oraz przede wszystkim bezproblemową, tanią eksploatację.

Drugim dostępnym silnikiem jest nowoczesny, turbodoładowany 1.2 T-GDI, który rozwija moc 100 KM. Ta niewielka jednostka bardzo dobrze radzi sobie z napędzaniem Bayona, zapewniając dobrą dynamikę przy zachowaniu umiarkowanego zużycia paliwa. Dodajmy, że ten silnik może zostać połączony z sześciobiegową skrzynią manualną lub siedmiobiegowym automatem.

Na wskroś nowoczesny

Hyundai Bayon został wyposażony w szereg najnowocześniejszych technologii wspierających kierowcę oraz zapewniających wysoki komfort podróżowania pasażerom. Po zajrzeniu do środka uwagę od razu przykuwają dwa cyfrowe wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala, które nie tylko świetnie się prezentują, ale też poprawiają ergonomię wnętrza i ułatwiają zarządzanie poszczególnymi funkcjami. A naprawdę jest czym zarządzać.

Do dyspozycji mamy takie rozwiązania, jak bezprzewodowe łączenie się ze smartfonem, funkcja Android Auto/Apple Car Play czy wreszcie pakiet Hyundai SmartSense obejmujący m.in. asystenta pasa ruchu, systemem monitorowania martwego pola czy system zapobiegający zderzeniom.

Hyundai Bayon jest bardzo interesującą propozycją w segmencie crossoverów. Możesz go sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

5/5 - (2 votes)

Jazda MINI nigdy nie była tak prosta!

Poprzedni

Wybierając wysokiej jakości klocki hamulcowe stawiasz na bezpieczeństwo

Następny

Zobacz także

Więcej 4x4