Honda Accord japońska legenda niedostępna w Europie

Accord to jeden z tych modeli samochodów, który można uznać za kultowy. Auto produkowane jest przez japoński koncern Honda od ponad 40. lat. Wśród Polaków cieszy się bardzo dużą popularnością, pomimo że ostatnia generacja nie jest już sprzedawana w Europie.

Accord – świetny samochód dla miłośników motoryzacji

Historia Accorda sięga 1976 r., kiedy to w japońskiej fabryce w Sayama zjechały z taśmy pierwsze egzemplarze tego modelu. Swoją prezentację samochód miał jednak rok wcześniej. Bardzo szybko zyskał wielu zwolenników. Pierwsza generacja po trzech latach od momentu trafienia do salonów doczekała się wersji sedan. Accord pierwszej generacji pod pewnymi względami okazał się całkowitą nowością. Był to bowiem pierwszy samochód rodem z Japonii, który w standardzie dostał fotele wyściełane tkaniną, obrotomierz, wycieraczki oraz radio.

Honda poszła za ciosem i już w 1981 r. wypuściła drugą generację Accorda, a potem kolejne. Dziesiąta generacja, która obecnie jest w sprzedaży, miała swój debiut w 2017 r. Doczekała się wcielenia wyłącznie z nadwoziem sedana i jako pierwszy w historii Accord została zaprojektowana już z wyłączeniem rynku europejskiego. Ósma generacja, której produkcję zakończono w 2015 r., była ostatnią, która trafiła do Europy. Nie zmieniło to jednak tego, że wśród europejczyków Honda Accord nadal wzbudza ogromne zainteresowanie – dziś to przecież nie problem sprowadzić wybrane auta z zagranicy. Używane Accordy można w Polsce kupić m.in. w salonie Honda Plaza.

Złote lata 90-te

Wielu miłośników samochodów Honda uważa, że lata 90-te ubiegłego wieku były zdecydowanie najlepsze nie tylko dla Accorda, ale również i dla innych modeli tej marki. Trudno się z tym nie zgodzić, zważywszy na fakt, że w tamtym czasie każda premiera Hondy wzbudzała wielkie emocje. Firma stawiała bowiem na wysoki poziom techniczny i designerski, a jej projekty zachwycały prostotą i innowacyjnymi rozwiązaniami zapewniającymi wygodę i radość z jazdy. Oczywiście Accord doczekał się silnych konkurentów, ale i tak nie wypadł z grona ulubionych aut kierowców na świecie.

https://www.hondaplaza.pl/

5/5 - (4 votes)

Samochody dostawcze poleasingowe idealnym rozwiązaniem dla każdego?

Poprzedni

Akumulatory Uruchom Black – wysoka jakość, dobra cena, niezawodność

Następny

Zobacz także

Więcej Wiadomości