Giełda samochodowa Warszawa

Giełda samochodowa Warszawa została przeniesiona z początkiem 2018 roku z ulicy Płochocińskiej 33 na ulicę Jagiellońską 88. Obecnie ta giełda części Warszawa znajduje się na terenie niegdysiejszych zakładów FSO. Poniżej kilka słów o tym, jak teraz wygląda wymieniona samochodowa giełda Warszawa. 

Giełda samochodowa Warszawa

Giełda części samochodowych Warszawa na Żeraniu, czynna jest w każdą niedzielę od godziny 5:00 do 13:00. Na giełdzie tej można spotkać osoby, które dokonują np. zakupów kompletnych kół, czy opon. Znajdują się tam także oczywiście samochody na sprzedaż (nie tylko w głównej części giełdy, ale także na parkingu usytuowanym przed giełdą). 

Ile kosztuje wjazd na warszawską giełdę? 

Wjazd na omawianą giełdę w Żeraniu kosztuje 40 zł od każdego samochodu. 

Jakie auta przeważają na żerańskiej giełdzie?

Większość samochodów, które można napotkać na giełdzie warszawskiej, to pojazdy w przedziale cenowym od 5000 do 20 000 złotych. Oczywiście są tam także auta dużo droższe, w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, niemniej zaliczane są one do mniejszości. Średni wiek pojazdów wystawionych na sprzedaż, to około 10-15 lat. Plusem pozostaje to, iż wiele spośród samochodów oferowanych na tej giełdzie, pochodzi mimo wszystko od właścicieli, nie zaś od handlarzy (nawet jeżeli wcześniej były sprowadzone). Dlatego też, w przeciwieństwie do komisów samochodowych, sporo aut ma tam 200, 300, a nawet więcej tysięcy kilometrów przebiegu. 

Kiedy jechać na giełdę części?

Jako osoba sprzedająca

Sugerujemy, aby przyjechać na giełdę przed godziną 7 rano, bowiem trener giełdy jest naprawdę spory i warto znaleźć najlepsze dla siebie miejsce. Im wcześniej pojawimy się na giełdzie, tym więcej osób będzie mogło zobaczyć, to co oferujemy do sprzedaży. 

Jako osoba kupująca 

W tym przypadku najlepiej będzie wybrać się na giełdę, nawet jeszcze przed godziną 8 rano. O tej porze większość spośród samochodów znajduje się już na placu i rzeczywiście mamy z czego wybierać. Łowcy okazji mogą pojawić się jeszcze wcześniej. Między godziną 09:30 a 11:00 na plac giełdy raczej nie wjeżdżają już kolejne samochody. Aut już raczej o tej porze ubywa.  

Ciekawostki

Na giełdzie poza autami, znajdziemy również całkiem sporo stoisk z różnymi akcesoriami motoryzacyjnymi. Zaczynając od wycieraczek, przez gaśnice, opony, kołpaki, dywaniki i wiele innych. 

Co zabrać na giełdę?

Jeżeli chcemy sprzedać samochód na giełdzie warszawskiej, warto zabrać ze sobą wszelakie dokumenty, które go bezpośrednio dotyczą. Na pewno powinniśmy zabrać ze sobą: 

  • Kartę pojazdu,
  • Dowód rejestracyjny,
  • Druczek od ubezpieczenia OC,
  • Pozostałe dokumenty, które dotyczą samochodu (rachunku, instrukcje itp.). 

Bez względu na to, czy zamierzamy kupić albo sprzedać auto na giełdzie, weźmy ze sobą wydrukowany wcześniej wzór umowy kupna-sprzedaży pojazdu. Dzięki temu w sprawny i szybki sposób dopełnimy wszelkich formalności. Możemy go oczywiście wcześniej edytować i wprowadzić własne dane. 

Jak kupić samochód na giełdzie?

Przede wszystkim każda giełda samochodowa Warszawa, posiada w swojej ofercie bardzo dużo aut, ciężarówek, czy też motocykli. Możemy tam nabyć także równego rodzaju przyczepy, w tym campingowe. Wydaje się, iż jeśli ktoś poszukuje używanego samochodu w dobrym stanie, to auto giełda jest właściwym adresem, aby takowe kupić. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim z uwagi na to, iż jest to miejsce, gdzie możemy sprawdzić jakość konkretnego pojazdu (na przykład samochodu osobowego, czy ciężarówki do przewożenia towarów). Nie kupimy tam tak zwanego ,,kota w worku”. Wszystko możemy sprawdzić na miejscu, a w razie czego nawet udać się na przegląd techniczny pojazdu. 

Poza samochodami, wiele osób kupuje na auto giełdach również różnego rodzaju akcesoria motoryzacyjne, takie jak na przykład opony. Jest to na pewno opłacalne, gdyż można liczyć tam na niższe ceny, aniżeli w sklepach, a przy tym bez utraty na jakości. Opony są nowe, zaś gama producentów tak obszerna, jak w każdym sklepie stacjonarnym z artykułami motoryzacyjnymi. 

4.6/5 - (62 votes)

Yamaha Motor zwycięzcą prestiżowej nagrody Red Dot

Poprzedni

Giełda samochodowa Poznań

Następny

Zobacz także