części samochodowe

Online czy stacjonarnie? Gdzie warto kupować części samochodowe?

W dobie stale rosnących cen praktycznie na wszystko co wokół nas, zaczynamy zastanawiać się, gdzie najlepiej zakupić interesujący nas produkt, np. części samochodowe. Pojawiają się z naszej głowie myśli, czy oryginalnych części nie zastąpić czasem ich tańszymi zamiennikami, ale oczywiście o równie wysokiej jakości. Gdzie zatem najlepiej kupować części do samochodu – stacjonarnie czy online?

Zakup części stacjonarnie – zalety i wady

Zakup części stacjonarnie, w Autoryzowanej Stacji Obsługi czy na Stacji Benzynowej to najłatwiejsze rozwiązanie, które zazwyczaj jako pierwsze przychodzi nam do głowy. Sklepy motoryzacyjne znajdują się w niemal każdej mniejszej czy większej miejscowości, nie trzeba nigdzie daleko się ruszać. Ponadto wystarczy, że podamy numer VIN pojazdu, a sprzedawca dopasuje nam właściwe dla naszego samochodu części. Niestety, decydując się na zakup w ASO, wybieramy najdroższe części.

Oferta sklepu stacjonarnego, niestety, jest też ograniczona. Od ręki możemy zakupić wyłącznie najczęściej kupowane części. Pozostałe są sprowadzane na zamówienie, a czas oczekiwania na jego realizację może wynosić nawet i ponad tydzień.

Zakup części samochodowych online – zalety i wady

Po części jednak nie trzeba wcale udawać się do sklepu stacjonarnego. Coraz częściej dokonujemy zakupów online, w zaciszu własnego domu. Klienci internetowi cenią to sobie za wygodę i łatwość w wyszukiwaniu interesujących ich autoczęści. Mają możliwość przejrzenia katalogu części samochodowych po nazwie, po parametrach czy według dostępności. W razie problemów, konsultanci sklepów są naszej dyspozycji na każdym etapie dokonywania zakupów.

Jaką formę zakupu wybrać?

Do niedawna niemal wszystkie zakupy części motoryzacyjnych odbywały się stacjonarnie. W tej chwili sklepy internetowe przeżywają prawdziwe oblężenie i zdobywają bardzo silną pozycję na rynku motoryzacyjnym. Korzystają z nich nie tylko klienci indywidualni, ale również warsztaty samochodowe. Dzięki sklepom online możemy zamówić poszukiwaną przez nas część nawet z najdalszego zakątka kraju, nie ruszając się z domu ani na krok. To niezwykle ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy auto odmówiło nam posłuszeństwa i stoi w garażu unieruchomione. Ponadto w łatwy sposób mamy możliwość porównania ofert pomiędzy poszczególnymi sklepami internetowymi i dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty. Nie zawsze do cen części musimy doliczać kosztów wysyłki. Zazwyczaj po przekroczeniu ustalonej kwoty, sklepy oferują darmową wysyłkę. Zakupy w sklepie online zatem to wielka oszczędność i czasu i pieniędzy. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze części nie tylko ceną się kierować. Nie wybierajmy najtańszych części niskiej jakości, sprowadzanych z Chin. Kupujmy markowe zamienniki, gdyż tylko one są godne polecenia.

Oceń ten post post

Akcesoria samochodowe na prezent i nie tylko – które warto mieć pod ręką?

Poprzedni

Wieje nudą? Wyróżnij swój samochód

Następny

Zobacz także

Więcej Porady