Gdzie kupić nowe opony do samochodu ?

Kupując nowe opony do auta, należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na ich jakość. W końcu to właśnie od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo podczas jazdy.

Okazuje się jednak, że można kupić markowe opony zimowe w atrakcyjnej cenie. Wymaga to jedynie skorzystania z oferty popularnego sklepu internetowego z oponami, w którym dostępne są modele pasujące do wszystkich pojazdów.

Dlaczego warto kupować opony przez internet?

Najważniejsze zalety związane z kupowaniem opon w sieci to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. W sklepie online kupić nawet najlepsze opony znanych producentów w cenach niższych niż te, po których oferują je tradycyjne sklepy. Nowoczesna wyszukiwarka, która znajduje się na stronie sklepu, pozwala natomiast dobrać idealne opony nawet tym osobom, które nie znają się na motoryzacji. Zalet związanych z zakupami online jest oczywiście więcej. Warto wspomnieć również o darmowej wysyłce.

Zamiast więc tracić czas na dojazd do sklepu, szukanie opon i zawożenie ich do mechanika, można skorzystać z darmowej dostawy. W takim przypadku paczka zostanie dostarczona pod powolny adres na terenie Polski bez doliczania klientowi dodatkowych kosztów.

Czytaj także: Opony całoroczne na testach: Michelin CrossClimate 2 vs Goodyear Vector 4Seasons vs Continental AllSeasonContact – Które wybrać?

Kupując opony u sprawdzonego sprzedawcy, masz również gwarancję szybkiej realizacji zamówienia. Zdecydowana większość zamówień składanych do godziny trzynastej wysyłanych jest w tym samym dniu. Nawet jeżeli będziesz odkładał zmianę opon na ostatnią chwilę, to i tak otrzymasz je w ciągu 1-2 dni roboczych.

Poradnik związany z wyborem opon

Może się oczywiście zdarzyć, że z jakiegoś powodu nie będziesz zadowolony z nowych opon. W przypadku tradycyjnych sklepów z tym asortymentem ewentualny zwrot lub wymiana mogłyby zostać utrudnione przez sprzedawcę, ale przy zakupach online takie problemy na pewno nie będą miały miejsca. Każdy klient, który skorzysta z oferty sklepu internetowego z oponami, może je zwrócić w ciągu trzydziestu dni bez żadnych konsekwencji. W praktyce jednak takie zwroty zdarzają się bardzo rzadko, gdyż wszystkie oferowane opony pochodzą z najlepszych fabryk.

Każda z nich objęta jest gwarancją firmy, która odpowiada za jej wyprodukowanie. Warto mieć to na uwadze przy wybieraniu nowych opon. Czasami różnice w cenach pomiędzy tanimi modelami nieznanych producentów a markowymi oponami z wyższej półki nie są duże, natomiast kierowca na pewno odczuje różnice w komforcie. Lepsze opony to również zwiększone bezpieczeństwo wszystkich osób, które będą podróżowały samochodem.

Najprostszym sposobem na to, aby znaleźć dobre opony, jest użycie wspomnianej wyszukiwarki. Na początku określ szerokość opony, która pasuje do twojego auta (możesz ją odczytać ze starego kompletu opon). Następnie wskaż profil i średnicę. Przykładowe oznaczenie, które otrzymasz, podając wspomniane wartości, może wyglądać tak: 165 x 70 x 14. Ostatnim krokiem, jaki musisz wykonać, aby wyświetliła ci się lista produktów zgodnych z twoim zapytaniem, jest określenie producenta. Jeżeli nie chcesz wskazywać konkretnej firmy, zostaw domyślną opcję (wszyscy).

Polecani producenci opon samochodowych

Jak widać, zakup nowych opon nie musi być skomplikowany i czasochłonny. Wystarczy, że zastosujesz się do powyższych wskazówek, a złożenie zamówienia zajmie ci zaledwie kilka minut. Wśród sprawdzonych producentów opon, których produkty dostępne są w sklepie, znajdują się takie marki, jak: Dębica, Dunlop, Goodyear, Kleber, Michelin oraz Tigar.

5/5 - (2 votes)

Lokalizacja pojazdu z wykorzystaniem monitoringu GPS – czy to skuteczny sposób by zwiększyć bezpieczeństwo samochodu?

Poprzedni

Jakie samochody uważa się za bezpieczne?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady