FUTURE FORUM by BMW Weltto nowocześnie działająca platforma dialogowa, na której w maju oraz czerwcu zostaną poruszone niezwykle istotne tematy związane z elektryfikacją. Ma to oczywiście związek z dostarczaniem energii dla tzw. miast przyszłości. Dzięki platformie zainteresowani będą mogli mieć swobodny wgląd w świat jutra. Ogromny wkład w działanie platformy mają branżowi eksperci.
Temat elektryfikacji będzie więc analizowany z wielu różnych perspektyw, aby można się z nimi było zapoznać bardzo dogłębnie. Poszczególne etapy dialogowe będą skupiać się m.in. na wyzwaniach logistycznych, które mają ścisły związek z elektryfikacją czy też na e-mobilności i cyklu życia poszczególnych akumulatorów. Na tym przedsięwzięciu pojawi się również Renzo Vitale, a więc dyrektor kreatywny do spraw brzmienia w takich markach jak Rolls-Royce, BMW oraz MINI.
Spis treści
Nowe spojrzenie na elektryfikację
Aktualnie zainteresowani mogą spojrzeć na elektryfikację z zupełnie innej płaszczyzny. Nie da się ukryć, że elektryfikacja niesie za sobą nowe napędy, ale też takie rozwiązania strukturalne, które pomogą w umiejętnym zarządzaniu energią. Odkryje się również nowe możliwości konstrukcyjne, w przypadku tworzenia akustyki oraz pojazdów.
Elektryfikacja będzie niezwykle istotnym trendem w miastach przyszłości, ponieważ to właśnie w nich stawia się na mobilność elektryczną, o czym mówić będzie m.in. Renzo Vitale. Taka mobilność oznacza przede wszystkim wprowadzenie inteligentnego miejskiego stylu życia, dzięki któremu będzie można oszczędzać rozmaite zasoby.
Zobacz także >> Tuning samochodowy
Innowacje będą miały wpływ nie tylko na ludzi, ale też na przemysł motoryzacyjny. Pojazdy elektryczne będą mogły być wykorzystywane na szeroką skalę w relacjach międzybranżowych. Przełoży się to także na powstanie i udoskonalenie inteligentnych sieci energetycznych.
Dyskusje na temat magazynowania energii elektrycznej – 19 maja
FUTURE FORUM by BMW to niecodzienne wydarzenie, podczas którego wiele dyskusji będzie dotyczyło się na temat umiejętnego magazynowania energii elektrycznej. Wydarzenie to jest poświęcone w dużej mierze akumulatorom. Zbiorą się różnorodni eksperci z dziedziny badań, recyklingu oraz rozwoju, którzy będą debatować nad poszczególnymi etapami życia akumulatora.
Ma to związek m.in. z pozyskiwaniem surowców na produkcję, aż po sam etap produkcyjny i codzienne użytkowanie takich urządzeń. Wśród zaproszonych gości znajdą się same znakomitości, a więc m.in. Michael Baumann (dyrektor generalny i jeden z założycieli w Twaice), doktor Matthias Buchert (dyrektor do spraw mobilności oraz zasobów w Oko-Institut), Andreas Raith (dyrektor do spraw rozwoju oraz badań technologii akumulatorów w BMW Group) oraz Matthias Dohrn (pełniący funkcję starszego wiceprezesa w BASF). Duży nacisk w trakcie debaty został położony na ochronę środowiska.
Dyskusje na temat infrastruktury ładowania – 28 maja
Podczas debaty BMW Welt nie zabraknie również miejsca na dyskusje o infrastrukturze ładowania. Zainteresowani dowiedzą się więc, jak taka infrastruktura będzie wyglądała na przestrzeni najbliższych lat. Swoją wiedzę w tym zakresie przekażą najlepsi eksperci i młodzi innowatorzy.
Głos zabiorą m.in. Lex Hartmann (z Ubitricity) oraz Daniela Markl (z Juice Technology). Spotkanie poprowadzi natomiast Thomas Kohler, a więc jeden z ekspertów i liderów opinii w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i cyfryzacji. Omówi się wszelkie kwestie związane z dostawcami czy też pojazdami elektrycznymi.
Dyskusje w zakresie rewolucji energetycznej – 3 czerwca
Jednym z najważniejszych punktów debat podczas BMW Welt będą dyskusje w zakresie rewolucji energetycznej. Zaproszeni goście wytłumaczą wszystkim odbiorcom, iż elektrownie słoneczne oraz nowoczesne turbiny wiatrowe mogą okazać się niewystarczające. Należy postawić na zrównoważone magazynowanie energii elektrycznej w wielu miastach, aby osiągnąć zadowalający rozwój. Nadmiar skumulowanej energii może być spożytkowany m.in. na produkcję gazu.
Informacje na temat brzmienia elektryfikacji – 23 czerwca
Istotnym punktem programu będą też informacje na temat ogólnego brzmienia elektryfikacji. W cyklu anglojęzycznych wystąpień pojawi się także wspomniany już Vitale. Podpowie on odbiorcom w jaki sposób nowoczesne technologie będą mogły zmienić brzmienie muzyki, samochodów czy też całych miast. Zabierze on zainteresowanych w wielowątkową podróż związaną z dźwiękami i ich wpływem na codzienne życie człowieka.
Nie zabraknie również wystąpień gości specjalnych, pojawi się m.in. doktor Brigitte Schulte-Fortkamp, a więc specjalistka w dziedzinie psychoakustyki, którą można spotkać na Uniwersytecie Technicznym mieszczącym się w Berlinie.