FUTURE FORUM by BMW Welt
1+

FUTURE FORUM by BMW Weltto nowocześnie działająca platforma dialogowa, na której w maju oraz czerwcu zostaną poruszone niezwykle istotne tematy związane z elektryfikacją. Ma to oczywiście związek z dostarczaniem energii dla tzw. miast przyszłości. Dzięki platformie zainteresowani będą mogli mieć swobodny wgląd w świat jutra. Ogromny wkład w działanie platformy mają branżowi eksperci.

FUTURE FORUM by BMW Welt

Temat elektryfikacji będzie więc analizowany z wielu różnych perspektyw, aby można się z nimi było zapoznać bardzo dogłębnie. Poszczególne etapy dialogowe będą skupiać się m.in. na wyzwaniach logistycznych, które mają ścisły związek z elektryfikacją czy też na e-mobilności i cyklu życia poszczególnych akumulatorów. Na tym przedsięwzięciu pojawi się również Renzo Vitale, a więc dyrektor kreatywny do spraw brzmienia w takich markach jak Rolls-Royce, BMW oraz MINI.

Nowe spojrzenie na elektryfikację

Aktualnie zainteresowani mogą spojrzeć na elektryfikację z zupełnie innej płaszczyzny. Nie da się ukryć, że elektryfikacja niesie za sobą nowe napędy, ale też takie rozwiązania strukturalne, które pomogą w umiejętnym zarządzaniu energią. Odkryje się również nowe możliwości konstrukcyjne, w przypadku tworzenia akustyki oraz pojazdów.

FUTURE FORUM by BMW Welt

Elektryfikacja będzie niezwykle istotnym trendem w miastach przyszłości, ponieważ to właśnie w nich stawia się na mobilność elektryczną, o czym mówić będzie m.in. Renzo Vitale. Taka mobilność oznacza przede wszystkim wprowadzenie inteligentnego miejskiego stylu życia, dzięki któremu będzie można oszczędzać rozmaite zasoby.

Innowacje będą miały wpływ nie tylko na ludzi, ale też na przemysł motoryzacyjny. Pojazdy elektryczne będą mogły być wykorzystywane na szeroką skalę w relacjach międzybranżowych. Przełoży się to także na powstanie i udoskonalenie inteligentnych sieci energetycznych.

Dyskusje na temat magazynowania energii elektrycznej – 19 maja

FUTURE FORUM by BMW to niecodzienne wydarzenie, podczas którego wiele dyskusji będzie dotyczyło się na temat umiejętnego magazynowania energii elektrycznej. Wydarzenie to jest poświęcone w dużej mierze akumulatorom. Zbiorą się różnorodni eksperci z dziedziny badań, recyklingu oraz rozwoju, którzy będą debatować nad poszczególnymi etapami życia akumulatora.

Ma to związek m.in. z pozyskiwaniem surowców na produkcję, aż po sam etap produkcyjny i codzienne użytkowanie takich urządzeń. Wśród zaproszonych gości znajdą się same znakomitości, a więc m.in. Michael Baumann (dyrektor generalny i jeden z założycieli w Twaice), doktor Matthias Buchert (dyrektor do spraw mobilności oraz zasobów w Oko-Institut), Andreas Raith (dyrektor do spraw rozwoju oraz badań technologii akumulatorów w BMW Group) oraz Matthias Dohrn (pełniący funkcję starszego wiceprezesa w BASF). Duży nacisk w trakcie debaty został położony na ochronę środowiska.

Dyskusje na temat infrastruktury ładowania – 28 maja

Podczas debaty BMW Welt nie zabraknie również miejsca na dyskusje o infrastrukturze ładowania. Zainteresowani dowiedzą się więc, jak taka infrastruktura będzie wyglądała na przestrzeni najbliższych lat. Swoją wiedzę w tym zakresie przekażą najlepsi eksperci i młodzi innowatorzy.

Głos zabiorą m.in. Lex Hartmann (z Ubitricity) oraz Daniela Markl (z Juice Technology). Spotkanie poprowadzi natomiast Thomas Kohler, a więc jeden z ekspertów i liderów opinii w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i cyfryzacji. Omówi się wszelkie kwestie związane z dostawcami czy też pojazdami elektrycznymi.

Dyskusje w zakresie rewolucji energetycznej – 3 czerwca

Jednym z najważniejszych punktów debat podczas BMW Welt będą dyskusje w zakresie rewolucji energetycznej. Zaproszeni goście wytłumaczą wszystkim odbiorcom, iż elektrownie słoneczne oraz nowoczesne turbiny wiatrowe mogą okazać się niewystarczające. Należy postawić na zrównoważone magazynowanie energii elektrycznej w wielu miastach, aby osiągnąć zadowalający rozwój. Nadmiar skumulowanej energii może być spożytkowany m.in. na produkcję gazu.

Informacje na temat brzmienia elektryfikacji – 23 czerwca

Istotnym punktem programu będą też informacje na temat ogólnego brzmienia elektryfikacji. W cyklu anglojęzycznych wystąpień pojawi się także wspomniany już Vitale. Podpowie on odbiorcom w jaki sposób nowoczesne technologie będą mogły zmienić brzmienie muzyki, samochodów czy też całych miast. Zabierze on zainteresowanych w wielowątkową podróż związaną z dźwiękami i ich wpływem na codzienne życie człowieka.

Nie zabraknie również wystąpień gości specjalnych, pojawi się m.in. doktor Brigitte Schulte-Fortkamp, a więc specjalistka w dziedzinie psychoakustyki, którą można spotkać na Uniwersytecie Technicznym mieszczącym się w Berlinie.

1+

Dyferencjał – Co warto wiedzieć na temat dyferencjału?

Poprzedni

Monitoring GPS jako zabezpieczenie przed kradzieżą auta

Następny

Zobacz także

Comments

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej 4 kółka