Fiat 500 elektryczny samochód

Niezły samochód. Oto pierwsze skojarzenie, które pojawia się podczas spotkania z samochodem elektrycznym Fiat 500. Rzeczywiście, pierwszą rzeczą, która urzeka, jest wygląd samochodu. Stylowy, piękny, kompaktowy idealny samochód miejski o charakterze przyjaznym dla środowiska. Miesięcznik Auto Motor i Sport ogłosił wyniki plebiscytu Best Cars 2020 (polska edycja), w kategorii „Auta Najmniejsze” Fiat 500 zajął ponownie 2 miejsce.

Fiat 500 elektryczny samochód – Co oferuje włoski producent

Fiat 500 samochód elektryczny, najlepiej oddaje związek człowieka z naturalnym środowiskiem. Dzięki bez emisyjności daje możliwość stworzenia lepszej przyszłości dla następnych pokoleń. Ludzie kochają tę markę, od czasu pojawienia się pierwszego benzynowego modelu 63 lata temu. Od razu odniósł sukces stając się prawdziwą ikoną. Druga generacja Fiata 500 z roku 2007 roku uznana za doskonałe auto nosiła miano fajnego samochodu miejskiego i nadal podbijała świat. Na przestrzeni 13 lat, stale udoskonalany model odkrywany był w 30 specjalnych seriach.  

  Zaprezentowany w Mediolanie elektryczny Fiat 500 firmy FCA jest ambasadorem nowego projektu, który może przyczynić się do ochrony środowiska. Dlaczego ten model jest idealnym kandydatem do tej roli? Samochód nie zanieczyszcza środowiska spalinami, pozostaje wierny swojemu stylowi i cechom charakterystycznym dla tej marki. Od analogu paliwa, który od dawna jest bardzo popularny,

Fiat 500 różni się tylko kilkoma subtelnymi szczegółami: nieznacznie zmodyfikowaną kratką wlotu powietrza i szerszym spojlerem z tyłu samochodu. Brak poważnych zmian został pierwotnie uwzględniony w pomyśle projektantów firmy, którzy starali się podkreślić jego miejski charakter.

Fiat 500 – przyspieszenie i moc

Ten mały samochód wyposażono w mocny silnik (87 kW mocy), dzięki czemu rozpędza się do 100 km/h już po 9 s, natomiast prędkość 50 km/h osiąga po 3,1 s.

Elektryczny Fiat 500 to nowa era samochodów

  W 2020 roku elektryczny Fiat 500 może w pełni korzystać ze swojej popularności, zapewniając kierowcom jedyną w swoim rodzaju przyjemność z komfortowej jazdy. Ten model wchodzi do gry przekazując niepowtarzalną stylistykę, zachwyca swoim pięknem będąc niezmienne kultowym.To prawdziwa gwiazda na Ziemi, która przyciąga fanów także dążących do poprawy stanu naszej planety. Uwielbiany przez wielu aktor Leonardo DiCaprio zaangażowany w propagowanie dążenia do ochrony środowiska od dawna wspierał pomysł produkcji elektrycznego Fiata 500.    

  Inżynierowie projektujący nowego Fiata 500 zwrócili uwagę na ważne dla potencjalnych klientów aspekty tzn. zasięg i czas ładowania. Zastosowane w samochodzie Fiat 500 akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh gwarantują elektrycznemu pojazdowi zasięg do 320 km według cyklu WLTP (bliżej rzeczywistego zużycia paliwa i emisji spalin). Fiat 500 otrzymał szybką ładowarkę (85 kW), która zapewnia efektywne naładowanie akumulatora w krótkim czasie.

Czytaj również >> Abonament Fiat, Jeep, Alfa Romeo i Abarth na 2020 rok

Fiata 500 elektryczny – czas ładowania

  Co to oznacza? Potrzeba tylko 5 minut, aby akumulator uzyskał energię, która wystarczy do przejechania 50 km, czyli najczęściej jest to odległość pokonywana w mieście w ciągu jednego dnia. Natomiast w ciągu 35 minut bateria osiąga naładowanie w 80%, praktyczne gniazdo (Combo2) skutecznie zasila ładowarkę prądem zmiennym i stałym. Każdy właściciel elektrycznego modelu może wykonać ładowanie Fiata 500 w swoim domu dzięki easyWallbox, wystarczy podłączyć do domowego gniazdka elektrycznego.

Trzy tryby jazdy elektrycznym samochodem Fiat 500

  W zależności od stylu jazdy, Fiat 500 ma do zaproponowania 3 tryby jazdy. Normal – to tryb, w którym kierowca odnosi wrażenie, jakby prowadził auto z tradycyjnym, spalinowym silnikiem. Tryb Range aktywuje automatycznie napęd na jeden pedał, co powoduje, że samochód można prowadzić wykorzystując niemal wyłącznie pedał przyspieszenia. Dzięki temu pedał hamulca jest używany jedynie do całkowitego zatrzymania auta. W trybie Sherpa usprawnione jest zużycie prądu, aby dojechać jak najdalej. System automatycznie dokona wyłączenia funkcji: podgrzewania foteli, klimatyzacji, ograniczenie prędkości do 80 km/h. Elektryczny Fiat 500 będzie dostępny w sprzedaży także w Polsce w trzecim kwartale 2020 roku. Ceny nie zostały jeszcze podane.

 

 

4.9/5 - (16 votes)

Abonament Fiat, Jeep, Alfa Romeo i Abarth na 2020 rok

Poprzedni

Brickleberry serial na Netflix – zwyczajna komedia?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka