car detailing

Piękny i zadbany samochód to niewątpliwie marzenie każdego kierowcy. Niestety, pod wpływem codziennej eksploatacji poszczególne elementy auta stopniowo ulegają zabrudzeniom. W efekcie zarówno wnętrze, jak i karoseria samochodowa nie prezentują się tak atrakcyjnie, jak na początku. Rozwiązaniem tego problemu jest detailing samochodowy. Usługa obejmuje kompleksowe czyszczenie pojazdu – począwszy od mycia, poprzez odtłuszczanie, polerowanie, skończywszy na woskowaniu. Czym dokładnie jest detailing samochodowy? Czy warto z niego skorzystać? Na te pytania odpowiemy w poniższym poradniku!

Czym jest detailing samochodowy?

Auto detailing (z ang. car detailing) to kompleksowy proces pielęgnacji samochodu. W skład tej usługi wchodzi czyszczenie, konserwacja i renowacja pojazdu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Do tego celu używane są najwyższej jakości kosmetyki samochodowe. Podstawowym celem takiego działania jest podniesienie walorów estetycznych auta, usunięcie niedoskonałości lakierniczych oraz zabezpieczenie karoserii przed działaniem czynników zewnętrznych. Często po detailingu środek transportu prezentuje się o wiele lepiej niż po odbiorze z salonu. Z roku na rok car detailing zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Nic dziwnego – w końcu każdy kierowca marzy o tym, by poruszać się nie tylko sprawnym, ale i zadbanym samochodem.

Auto detailing można przeprowadzać nie tylko na pojazdach używanych, ale również nowych. Pozwoli to zabezpieczyć karoserię przed mikro zarysowaniami, które mogłyby powstać podczas transportu. Dodatkowo, dzięki tej usłudze samochód zachowa blask nowości na wiele lat. Odpowiednio wykonana usługa detailingu potrafi przywrócić nieskazitelny wygląd nawet wiekowemu autu. Lśniący lakier i idealnie czyste wnętrze niejednokrotnie wzbudza zazdrość u innych kierowców. To między innymi z tych powodów warto skorzystać z usługi car detailingu!

Car detailing krok po kroku

Wielu osobom detailing pojazdu kojarzy się z polerowaniem lakieru i czyszczeniem tapicerki. W rzeczywistości jest to o wiele bardziej rozbudowana usługa. Obejmuje szereg czynności pielęgnacyjnych, do których należy m.in.: czyszczenie, polerowanie czy woskowanie. W zależności od stanu samochodu profesjonalny detailing może potrwać nawet kilka dni. Poszczególne zadania są wykonywane z ogromną dokładnością i starannością, co przekłada się na spektakularny efekt końcowy.

Jeśli chodzi o detailing zewnętrzny, to podstawowym, a zarazem najważniejszym krokiem jest mycie karoserii. Myjka ciśnieniowa w połączeniu z dobrymi środkami czyszczącymi świetnie sprawdzi się do usuwania smoły, kurzu, ptasich odchodów, owadów czy osadu z klocków hamulcowych. Po umyciu samochodu niezbędny okazuje się być zabieg glinkowania lakieru. W tym celu wykorzystuje się, jak sama nazwa wskazuje – specjalną glinkę. Produkt posiada delikatne właściwości ścierne, dzięki czemu mamy możliwość usunięcia zabrudzeń, które wniknęły wgłąb porów i są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Powierzchnia karoserii po glinkowaniu zmieni się z chropowatej na idealnie gładką.

Kiedy lakier zostanie odpowiednio oczyszczony, nadchodzi czas na jego korektę. Czynność ta wymaga elementarnej wiedzy i umiejętności. Następnie nadchodzi czas na polerowanie lakieru. Nie da się ukryć, iż jest to jedna z najbardziej czasochłonnych czynności w całym procesie detailingu. Zabieg polerowania trzeba wielokrotnie powtarzać – aż do osiągnięcia zadowalającego efektu. Oprócz nadania głębokiego połysku lakieru polerowanie pomaga usunąć rysy z karoserii, jak i wżery po kwaśnych opadach, plamy, czy oksydacje. Do wykonania tego zabiegu niezbędne są odpowiednie gąbki i pasty polerskie. Kolejnym ważnym krokiem jest woskowanie. Polega ono na nanoszeniu specjalnego preparatu na karoserię samochodu za pomocą gąbki. Zabieg ten nie tylko wzbogaca efekty wizualne polerowania, ale również zabezpiecza karoserię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wosk tworzy powłokę hydrofobową, która skutecznie odpycha płynny brud i wodę z powierzchni. Dzięki temu samochód pozostaje idealnie czysty.

Tak, jak zostało wspomniane, auto detailing wykonuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Detailing wewnętrzny obejmuje czyszczenie: tapicerki, podsufitki, kokpitu, wylotów nawiewu, progów, mocowań foteli, pasów, progów, a także wszystkich elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Oczywiście kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji. Po uzyskaniu oczekiwanego efektu wyposażenie wnętrza dodatkowo zabezpieczane jest przed promieniowaniem UV. W zależności od preferencji może mieć ono wykończenie błyszczące, matowe bądź satynowe. Profesjonalna usługa car detailingu pozwoli przywrócić fabryczny wygląd samochodu!

 

detailing samochodu

źródło: studiocb.pl

 

Auto detailing – czy warto z niego skorzystać?

Nie ulega wątpliwości, że auto detailing to prawdziwe SPA dla auta. Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z takiej usługi. Pierwszym z nich jest oczywiście poprawa wyglądu samochodu. Fachowo przeprowadzony detailing pozwala nie tylko pięknie wypolerować karoserię, ale również usunąć drobne zarysowania z jej powierzchni. Dzięki usłudze auto detailingu nawet wieloletni pojazd może wyglądać tak, jakby dopiero co opuścił salon. Niekwestionowaną zaletą detailingu samochodowego jest długotrwała ochrona karoserii przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i korozją. Dodatkowo piękny i zadbany samochód uprzyjemni eksploatację. Wszyscy pasażerowie bez wyjątku będą czuli się w nim świetnie.

Auto detailing ma na celu nie tylko usunięcie uszkodzeń, ale również wydobycie oryginalnej głębi lakieru. Szczególnie widać to na ciemnych pojazdach. Kosmetyka samochodowa sprawia, że wszelki brud będzie znacznie wolniej osiadał na karoserii. Detailing obejmuje również czyszczenie wszystkich elementów znajdujących się w środku pojazdu. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kosmetyków samochodowych tapicerka będzie wyglądać jak nowa – bez względu na stopień zabrudzenia. Ponadto wszelki kurz i zanieczyszczenia zalegające w najdalszych zakamarkach pojazdu zostaną usunięte. Wszystkie działania wykonywane są ze szczególną dokładnością i starannością, co przekłada się na oszałamiający efekt finalny. Dobrze wykonany detailing sprawia, że auto zyskuje nowy, niepowtarzalny wygląd.

Kiedy warto wykonać auto detailing?

Usługa auto detailingu cieszy się ogromną popularnością w branży samochodowej i nie tylko. Jest przeznaczona zarówno dla nowych, jak i używanych pojazdów. W przypadku, gdy staliśmy się posiadaczami samochodu, który dopiero opuścił salon, warto zdecydować się na detailing, by pozbyć się mikro zarysowań powstałych podczas złego transportu, a także przedłużyć trwałość powłoki lakierniczej. Do tego celu wykorzystywane są specjalne preparaty konserwujące, takie jak: wosk, mleczko lub pasta. Miłośnicy motoryzacji, którzy nade wszystko cenią perfekcję, z pewnością docenią możliwość wykonania takiej usługi.

Na usługi detailingowe w wielu przypadkach decydują się właściciele używanych samochodów. Szereg czynności pielęgnacyjnych pozwala odzyskać pojazdowi utracony blask i kolor. Dzięki temu wygląda, jakby dopiero wyjechał z salonu. Eksploatacja odnowionego auta staje się o wiele przyjemniejsza. Kierowcy towarzyszy uczucie, jak gdyby wsiadał do całkowicie nowego samochodu. Detailing przeznaczony jest dla osób, które chciałyby podnieść walory estetyczne swoich czterech kółek. Jest także niezbędne, jeśli planujemy sprzedać samochód i chcemy nieco zwiększyć jego cenę. Piękny wygląd zewnętrzny i zadbane wnętrze z pewnością przyciągnie więcej kupców.

Na auto detailing decydują się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy, których narzędziem pracy jest właśnie samochód. Mowa tutaj przede wszystkim o busach, taksówkach i innych pojazdach przewozowych. Pasażerowie w pierwszej kolejności zwracają uwagę na czystość pojazdu – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Osoby, które stwierdzą, że samochód jest zadbany, z pewnością chętniej będą korzystały z usług danej firmy, co niewątpliwie przekłada się na zwiększenie zysków.

 

car detailing

źródło: studiocb.pl

Detailing samochodowy – przeprowadzić samodzielnie, czy skorzystać z usług profesjonalistów?

Car detailing to złożony proces pielęgnacji pojazdów. Wymaga specjalistycznej wiedzy połączonej z praktycznymi umiejętnościami. Zabieg detailingu składa się z kilku etapów i może potrwać nawet kilka dni. Najważniejsze znaczenie ma precyzja oraz dokładność. Jeśli czujemy się na siłach, możemy wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadzić detailing auta samodzielnie, w domu. Natomiast, gdy zależy nam na profesjonalnym wykonaniu usługi, warto zlecić detailing renomowanej firmie. Jedną z takich firm jest Studio CB. Zestaw dostępnych usług pozwala przywrócić samochodowi blask nowości. Należy do nich: korekta lakieru, powłoki ceramiczne, detailing wnętrza, myjnia SPA oraz zabezpieczenie lakieru. Specjaliści w studio CB zajmują się nowymi samochodami oraz starszymi egzemplarzami.

Studio CB – detaling Warszawa sprawnie przeprowadza Klientów poprzez poszczególne etapy realizacji. Zespół składa się z pełnych zaangażowania, doświadczonych fachowców. Usługi z zakresu car detailingu wykonywane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, co niewątpliwie przekłada się na satysfakcję Klientów!

Podsumowanie

Zadbane auto to bez dwóch zdań najlepsza wizytówka właścicieli. Nie jest tajemnicą, że samochód w trakcie eksploatacji niszczeje. Po kilku latach od zakupu nie będzie prezentował się tak atrakcyjnie, jak na początku. Na szczęście jest na to sposób. Auto detailing to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością. W jej skład wchodzi szereg czynności mających na celu przywrócić nowy, nieskazitelny wygląd pojazdu. Najważniejsze jest oczywiście dokładne oczyszczenie karoserii z zabrudzeń. Następnie konieczne jest glinkowanie, dzięki któremu pozbędziemy się zabrudzeń zalegających w porach lakieru. Kolejny etap to polerowanie i woskowanie. W starszych samochodach często potrzebny jest także detailing wewnętrzny. Zaś w nowych modelach możemy pominąć ten krok.

Oceń ten post post

Kurs na przewóz rzeczy – dla kogo?

Poprzedni

Gdzie można zamówić usługi transportowe?

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka