Czy warto korzystać z komisu samochodowego?

Znalezienie kupującego chętnego do nabycia samochodu może być nie lada wyzwaniem, gdy liczy się czas. Jeśli nie chcemy czekać, pomóc może nam auto skup. Tam sprzedamy pojazd od ręki. Co ciekawe, tego typu podmioty znajdują się w prawie każdym większym lub mniejszym mieście w Polsce. Swój samochód do sprzedaży możemy również przekazać do autokomisu.

Dwa dni? Tydzień? A może kilka miesięcy? Tyle czasu może trwać sprzedać samochodu. Gdy liczy się czas i chcemy sprzedać auto jak najprędzej, warto sprawdzić oferty w skupach samochodów – tam możemy zawrzeć transakcję w ciągu jednego dnia np. w skupie aut Żyrardów.

Jak dokładnie działają skupy samochodów? Ile pieniędzy możemy otrzymać za sprzedać swojego auta w skupie? Jak skorzystać z takiej oferty?

Skup aut – jak to działa?

Skupy samochodów zajmują się prowadzeniem działalności polegającej na odkupowaniu pojazdów od swoich klientów – bez konieczności poszukiwania kupującego za pośrednictwem portali ogłoszeniowych, komisów czy auto giełd.

W skupie pojazdów możemy sprzedać niemalże każde auto – niezależnie od jego stanu technicznego oraz wizualnego. Skupy odkupują pojazdy różnych marek i modeli, różnych roczników, także te uszkodzone, powypadkowe, które są trudne w odsprzedaży.

Warto jednak zaznaczyć, że niektóre skupy odkupują od klientów tylko wybrane samochody – informacje o preferowanych pojazdach można znaleźć na stronach internetowych skupów.

Transakcję ze skupem możemy zawrzeć praktycznie od ręki – jeśli skup jest zainteresowany pojazdem, od razu przygotowuje się umowę i przekazuje pieniądze. Zatem sprzedający pojazd nie musi czekać na wypłatę środków – może otrzymać je od ręki.

A co jeśli chcemy kupić używane auto?

W Polsce nadal nie ma mody na kupowanie nowych samochodów. Nie można się dziwić. Auto w dwóch pierwszych latach traci najwięcej na wartości. Jako Polacy wolimy skorzystać z atrakcyjnych ofert samochodów używanych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się auta sprowadzane zza naszej zachodniej granicy. Niemniej, aby kupić samochód w dobrym stanie trzeba mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat działania samochodów i mechaniki. Nie czarujmy się, takich osób jest niewiele. W tym wypadku dobrze jest zaufać specjalistom i skorzystać z usług profesjonalnego komisu samochodowego.

O czym musisz pamiętać, kupując samochód w komisie?

O tym, że nie ma aut idealnych. Zwłaszcza, jeśli mowa jest o pojazdach używanych. Każdy z nich będzie wymagał większego lub mniejszego wkładu finansowego. Dlaczego? Ponieważ generalnie mało kto pozbywa się bezproblemowego auta. Raczej jeździ nim tak długo, jak długo nie musi do niego dokładać zbyt dużej ilości gotówki.

5/5 - (5 votes)

Dlaczego zimą należy garażować samochód?

Poprzedni

Gdzie w Internecie szukać firm motoryzacyjnych?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady