Nie od dziś wiadomo, że elementy poddane cynkowaniu ogniowemu wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia i korozję. Auta, które przechowywane są na otwartej przestrzeni, są narażone na różne warunki atmosferyczne, dlatego po paru latach mogą rdzewieć.
Zalety poddawania stali cynkowaniu ogniowemu
Proces cynkowania zawsze przeprowadzany jest przez wykwalifikowane firmy, posiadające specjalistyczny sprzęt. Nakłada on warstwę cynku na element ze stali, tworząc tym samym świetną ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Najczęściej ocynkowuje się metale podatne na korodowanie, aby przedłużyć ich żywotność. Takim metalem jest np. stal, z której wykonuje się elementy karoserii. Jeśli elementy te, nie zostaną odpowiednio zabezpieczone, po pewnym czasie mogą ulec zniszczeniu. Tak dzieje się np. jeśli samochód ma styczność z wodą i solą. Parkując całe lata na dworze, możemy zauważyć, że w okolicy nadkoli robią się rdzawe plamy. Taki element można oczywiście wyczyścić i zgłosić się do profesjonalistów, aby poddali go procesowi cynkowania ogniowego.
Cynkowanie ogniowe, czyli dłuższa żywotność elementów karoserii
Cynkowanie ogniowe w mechanice znane jest od lat osiemdziesiątych, kiedy to koncern Audi wypuścił na rynek pierwsze auta z ocynkowanym podwoziem. Na drogach nadal można spotkać samochody tej marki, które nie posiadają na sobie śladów rdzy. Niektóre marki samochodów poddają cynkowaniu ogniowemu znacznie więcej elementów niż tylko podwozia. Jeśli jednak posiadasz auto, które zaczęło rdzewieć, nie oznacza to, że nadaje się już tylko „na szrot”. Wystarczy oczyścić dany element i poddać go cynkowaniu, wykorzystując do tego usługi profesjonalnej firmy. Elementy ocynkowane pozostają w bardzo dobrym stanie przez wiele lat i to, mimo narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto skorzystać z cynkowania ogniowego zawsze, kiedy chcemy przedłużyć żywotność konstrukcji ze stali oraz zachować ich dobry wygląd na lata.