Chcesz wysłać części samochodowe kurierem?

Samochody to pasja niejednego człowieka. Mają w sobie naprawdę wiele, co może zainteresować! Wokół samochodów powstało wiele różnych hobby i pasji. Motoryzacja, autodetailing, stare modele i masa innych, pomniejszych grup! Jednak hobby to może być nawet nasze własne, nie najnowsze, ale ukochane auto! Niestety, często wiele musimy przy nim zrobić. Wymiany części i różnych elementów przysparza nam dużych wydatków. Na szczęście możemy kupować i sprzedawać przez Internet! Kurier wszystko szybko i bezpiecznie dostarczy tam, gdzie trzeba. Jednak najpierw my musimy przygotować przesyłkę.

Jak przesyłać opony kurierem? Pakowanie przesyłki

Zacznijmy od czegoś, co jest dosyć skomplikowanym przedmiotem pod względem wysyłania kurierem. Opony muszą spełniać pewne kryteria, aby mogły być w ogóle wysłane kurierem. W zależności od tego, z jakiego kuriera usług korzystamy, panują inne reguły. Kurier InPost przyjmuje opony o rozmiarze do 15 cali. Forma dopuszczalnego pakowania to folia strecz lub karton o kształcie prostopadłościanu. Kurierem UPS wyślemy opony zapakowane we dwie jeśli mają do 15 cali, lub większe osobno. Tutaj także pakowanie może być z użyciem foli strecz lub kartonu. Kurierzy DPD i DHL mają swoje własne instrukcje na temat pakowania opon. Z kolei kurier Geis nie przyjmuje w ogóle takich części do wysyłki.

Czy można wysyłać koła i felgi kurierem?

Jeśli chodzi o te dwa elementy – wszystko zależy od wybranego kuriera. Koła są przesyłane tylko przez jednego kuriera. Jest to UPS. Każde koło musi być zapakowane oddzielnie. Opakowanie powinno być kartonowe, o regularnym kształcie (prostopadłościan). Jeśli chodzi o same felgi, tutaj mamy szerszą ofertę. Operowane są felgi pakowane oddzielnie, do kartonowych, prostopadłościennych paczek. Maksymalne wymiary tego przedmiotu to 18 cali. Należy jednak wiedzieć, że kurier Geis nie przesyła żadnych części samochodowych.

Bezpieczne wysyłanie części samochodowych kurierem

Kurierem możemy także wysyłać inne części samochodowe. Jednak nie wszystkie. Aby upewnić się, czy możemy daną część wysłać kurierem, musimy sprawdzić listę przedmiotów wyłączonych z przewozu. Tam znajdują się wszelkie rzeczy, których nie możemy nadać w przesyłce. Gdy już wiemy, że możemy wysłać paczkę, daną część samochodową należy oczyści ora usnąć wszelki smar i olej. Przesyłka nie może też wydzielać żadnego zapachu.

Postaw na kuriera!

Części samochodowe są nam potrzebne bardzo często. Z drugiej strony zdarza się także, że musimy je wysłać. W obu opcjach przydatny jest kurier. Możemy łatwo i szybko załatwić sprawę wysyłki. Postaw na sprawdzonego kuriera https://allekurier.pl/, który rzetelnie wykona swoją pracę. Odpowiednia firma kurierska to gwarancja, że paczka szybko dotrze pod wskazany adres! Obojętne, czy to Ty wysyłasz, czy zamawiasz. Korzystaj z usług kurierów zawsze, kiedy tylko tego potrzebujesz!

5/5 - (1 vote)

Jak sprawdzić auto przed kupnem?

Poprzedni

Jak prawidłowo dobrać opony?

Następny

Zobacz także

Więcej Porady