Auta powypadkowe na licytacjach szwajcarskich

W ostatnich latach coraz chętniej sprowadzamy auta z Zachodu. Najwięcej ściągamy ich z Niemiec, choć nie brakuje także pojazdów importowanych ze Szwajcarii. W jaki osób stajemy się nabywcami samochodów z kraju Helwetów? Otóż głównie dokonujemy tego poprzez przetarg w formie licytacji. Forma ta z roku na rok jest coraz popularniejsza. Przeczytaj o tym poniższy artykuł.

Auta powypadkowe na licytacjach szwajcarskich

Okazuje się więc, że Szwajcaria nie interesuje nas tylko ze względu na malownicze alpejskie krajobrazy, lecz również z powodu licytowanych w niej aut. Na jakie powinniśmy zwrócić uwagę? Na pewno nie na nowe pojazdy. Nie chodzi też o zwykłe używane samochodu, ale o powypadkowe. Takie właśnie najbardziej opłaca się sprowadzać ze Szwajcarii do Polski. Kupno nowego wozu w Szwajcarii mijałoby się z celem, gdyż pojazdy w ojczyźnie legendarnego Wilhelma Tella są zdecydowanie droższe niż u nas. Przy czym nie dotyczy to tych, które brały udział w stłuczce, kolizji itd. Nierzadko zdarza się, że firmie ubezpieczeniowej nie kalkuluje się już płacić klientowi za naprawę pojazdu, zamiast tego wypłaca poszkodowanemu odszkodowanie i staje się posiadaczem danego wozu. Ten następnie zwykle ląduje na aukcji organizowanej przez ubezpieczalnię.

Dlaczego interesujemy się tego rodzaju pojazdami? Głównie z tego powodu, że powypadkowe samochodu w Szwajcarii wciąż zachowują wiele ze swojej wartości. Z czego to wynika? Z tego, że w infrastruktura komunikacyjna stoi w tym kraju na najwyższym poziomie. Stąd nawet wieloletni użytkowanie pojazdu nie odciska się piętnem na jego stanie – zawieszenie więc czy podzespoły nie są specjalnie uszkodzone – także wtedy, gdy samochód bierze udział w wypadku.

Aby wziąć udział w aukcji odbywającej się pod auspicjami firmy ubezpieczeniowej, najlepiej zrobić to za pośrednictwem polskiej firmy. Kiedy zarejestrujemy się na jej stronie, mamy możliwość przejrzenia dostępnych ofert i przystąpienia do licytacji wewnętrznej. Jeśli złożymy podczas niej najwyższą ofertę, wtedy będziemy reprezentowani na zewnętrznej aukcji. Po jej wygraniu z dużą dozą prawdopodobieństwa zostaniemy posiadaczami upatrzonego wehikułu.

Decydując się na sprowadzenie samochodu ze Szwajcarii, powinniśmy pamiętać o szeregu formalności, które musimy spełnić. Nie można zapomnieć o uiszczeniu stosownych opłat – na przykład za cło, dotyczących tablic rejestracyjnych itd. Poza tym przeważnie decydujemy się opłacić firmę transportową, która dostarczy nam pojazd pod dom lub inny wskazany adres.

5/5 - (1 vote)

Koła łańcuchowe – poznaj najważniejsze informacje

Poprzedni

Zastanawiasz się nad budową wiaty garażowej? Zobaczmy co na to prawo budowlane.

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka