Audi E-tron
Źródło: Materiały prasowe

Audi e-tron to najlepiej sprzedający się samochód w swoim segmencie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to pierwsza całkowicie elektryczny samochód, jaki został wyprodukowany przez markę z logiem czterech pierścieni. Charakteryzuje go wiele zalet, które zostały zauważone przez klientów, jak i dziennikarzy. W 2021 Niemiecki koncern zamierza wprowadzić na rynek kolejne samochody elektryczne. Jakie? e-tron GT, Q4 e-tron oraz oczywiście Q4 e-tron Sportback.

 

Audi e-tron, czyli król Skandynawii

Samochód ten w Norwegii, w pierwszej połowie roku był absolutnym liderem, jeśli chodzi o samochody elektryczne. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w Szwecji, Islandii, lecz również USA oraz Izrealu. Dlaczego się tak dzieje? Głównie dlatego, że Audi e-tron ustanawia nowe trendy w mobilności elektrycznej. Dynamiczne prowadzenie, ponadczasowy design, czy wykończenie stojące na najwyższym światowym poziomie to coś, co przyciąga ludzi właśnie do tego SUV-a.

Lider rynku Audi etron

Źródło: Materiały prasowe

Duży zasięg oraz szybkie ładowanie, czyli zalety Audi e-tron 

Za sukcesem tego modelu stoi również jego codzienna użyteczność. Nie dość, że przestrzeń w pojeździe jest naprawdę zadowalająco, to zasięg także jest imponujący. Nie możemy również nie wspomnieć o samym ładowaniu. Fakt, że samochód może być ładowany z mocą, sięgającą 150 kW sprawia, że proces ten przebiega naprawdę szybko. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli chcemy przejechać koło 110 kilometrów, będziemy musieli spędzić przy stacji ładowania zaledwie 10 minut. Warto również wspomnieć o usłudze e-tron Charging Service. Rozwiązanie to pozwala nam na dostęp do ponad 150 tysięcy publicznych ładowarek, które umiejscowione są w aż 25 krajach. W związku z tym ładowanie samochodu za granicą będzie bardzo przyjemne i niedrogie.

Audi

Źródło: Materiały prasowe

Nagrody, które świadczą o jakości

Audi e-tron to samochód, który okazał się zwycięzcą wielu testów porównawczych. W roku 2019 wygrał on aż dwie trzecie wszystkich testów, w jakich został sklasyfikowany. Co więcej, w magazynie „AUTO BILD Allroad” został on wybrany „Samochodem roku z napędem na cztery koła”. Samochód otrzymał również nagrodę „Wards 10 Best Interiors”, które przyznawana jest pojazdom z nietuzinkowym wnętrzem. Nie możemy również nie wspomnieć o wielu nagrodach, jakie Audi e-tron uzyskało w crash-testach. Nagród było naprawdę wiele, co świadczy tylko i wyłącznie o klasie tego pojazdu.

Zobacz także >> Audi E-Tron- Dynamika

Kontynuacja sukcesu przez wersję S oraz Sportback

Audi e-tron to początek koncernu z elektrycznymi samochodami. W związku z tym do roku 2025 możemy spodziewać się aż 20 zupełnie nowych elektrycznych pojazdów. W tym roku byliśmy świadkami premiery wersji e-tron Sportback, a całkiem niedawno zaprezentowany model „S”, prezentuje się równie świetnie.

Sukcesy niemieckiej marki sprawiły, że stawiają sobie oni poważne cele w przyszłości. Tym samym już w przyszłym roku będziemy świadkami ukazania Audi e-tron GT. Samochód ten będzie charakteryzował się świetnymi osiągami oraz wyrazistym designem. Model ten ma podkreślać charakter Audi, dlatego naprawdę warto czekać.

Zobacz także >> Linia akumulatorów Uruchom® Kamper

5/5 - (3 votes)

Akumulatory Gdańsk – dostęp do solidnych i niezawodnych produktów

Poprzedni

Audi numerem jeden w dziedzinie patentów napędów elektrycznych

Następny

Zobacz także

Więcej 4 kółka